Ladies slaví třetí výhru v řadě

Vinohradské ženy na konci základní části zažívají sladké okamžiky. V minulých kolech si podmanily jak páté Elite, tak desátou Olomouc a nyní vyzrály na dalšího moravského soupeře – Ostravu. Ladies v nekontrolovatelné přestřelce dokázaly vsítit o jednu branku více obraly svého soupeře o body.

První třetina začala šíleným florbalem nahoru dolu. Ostravské medvědice létaly po hřišti jak namydlené blesky a bezhlavě ohrožovaly vinohradskou svatyni. Naproti tomu pražský celek se snažil nalézt ve hře myšlenku a přechytračit tak Brownův pohyb Ostravanek. Brzy se ukázalo, že je to správná cesta, a Tvrzníková s Dobisíkovou se mohly radovat ze vstřelených branek, Dobisíková dokonce poprvé v dresu Vinohrad! Bohužel ale na každý vinohradský gól byly Moravanky schopné nalézt rychlou odpověď, a tak první dějství skončilo nerozhodným stavem.

Do druhé části vlétly oba celky trochu ostřeji než by mírumilovný fanoušek očekával. Přibylo faulů na obou stranách, a tak se rozhodčí uchýlili k dvouminutovým trestům. Neustále se měnící počet hráčů přinesl více štěstí Vinohradům, a proto se po gólech Trunečkové a Macurové opět ujaly vedení. Ke konci třetiny pak přišla ta správná kanonáda, na kterou všech 81 diváků čekalo. V rozmezí čtyř minut dokázaly oba týmy vstřelit dvě branky a k dalším rozhodně neměly daleko.

Třetí třetina slibovala pořádné drama. Ostravanky rozdrážděné nepříznivým výsledkem na nejvyšší míru znovu přidaly na důrazu a hosté měli co dělat, aby tempo zápasu ukočírovaly. Naštěstí alespoň první lajna, která celkově obstarala pět ze sedmi gólů, zachovala chladnou hlavu a prostřednictvím Macurové navýšila vedení na slibných 7:5. Ostrava pak v nervy drásajícím závěru už jen dokázala snížit na výsledných 6:7, na body už však nedosáhla.

Ladies tak prodloužily šňůru svých vítězství na tři v řadě a my můžeme jen hádat, jak se vypořádají v dalším kole s favorizovaným Herbadentem.

FBC Ostrava - TJ SKV 6:7 (2:2, 3:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Káčová (Režnarová), 18. Režnarová, 25. Káčová (Režnarová), 25. Káčová (Režnarová), 37. Pišteková (Režnarová), 40. Káčová (Pišteková), 56. Káčová (Režnarová) – 8. Macurová, 16. Dobisiková, 24. Macurová (Trunečková), 26. Trunečková (Tvrzníková), 37. Trunečková (Macurová), 38. Tvrzníková (Trunečková), 47. Macurová (Lingová). Rozhodčí: Podlesný, Petřík. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 81.

Sestava SKV: Kutnarová - Lingová, Jiříčková, Vejvodová, Sladkovská, Čermáková, Černovská, Batíková, Nováková - Macurová, Trunečková, Honzová - Dobisíková, Strejcovská, Panková - Vavřinová, Reichová, Tvrzníková. Trenéři: Pavel Doubek a Boleslav Kytka.