Ladies udolaly Olomouc v nájezdech a slaví pětibodový víkend

V neděli v podvečer se na Sokole schylovalo k velké bitvě. Do největší sokolovny přijela Olomouc, která, pokud chtěla udržet na živu svou šanci na play off, musela domácí porazit.

Ladies, nabuzené z páteční výhry nad Elite, chtěly pokračovat ve skvělém výkonu a svůj bodový zisk i nadále navyšovat, avšak nemůže být každý den posvícení, a tak oko diváka první třetinu muselo trpět. Opravdu. Úvodní desetiminutovka by odpovídala zápasu želvy proti slimákovi. Olomouc s rozehrávkou nikam nespěchala, v klidu a ve stoje si obránkyně přihrávaly a čekaly na mezírku v obranném bloku SKV. Jak už to tak bývá, tak se domácí tomuto „stojatému“ florbalu přizpůsobily, a diváci tak mohly sledovat opravdu nudnou pasáž hry. Nejspíše i díky tomu, že se Ladies nedostaly do tempa, tak při útočné rozehrávce na polovině hřiště chybovaly a hostující Janošová, která běžela sama na Kutnarovou si už se zakončením věděla rady. Naštěstí se tempo zápasu o trochu zlepšilo, a tak si i domácí začaly vytvářet nějaké šance. Macurová našla krásně Trunečkovou, která ještě tuto akci vyšperkovala nahrávkou na Tvrzníkovou. Ta ale prázdnou bránou pohrdla a místo toho prověřila reklamní banner. Do šaten se šlo tedy za stavu 0:1 a oba týmy měly do další části zápasu, co zlepšovat.

I přes trochu pomalejší začátek už tempo trochu nabíralo na rychlosti a při gólové příležitosti Bartošové už hostujícím nezbylo nic jiného než zatáhnout za záchrannou brzdu. Trestného střílení se neujal nikdo jiný než kapitánka Macurová a s přehledem proměnila, když zamířila přesně k tyči (opravdu přesně). Ladies nabuzeny gólem si začaly více věřit, dokonce i přihrávky začaly chodit o trochu přesněji. Ale ani Olomouc se nenechala zahanbit a svými typickými střelami z poloviny hřiště většinou prověřovaly přímo perfektně postavenou brankovou konstrukci Kutnarové. Ta svými zákroky pořád držela slibné šance pro svůj tým, když nejednou konečky prstů vytahovala balonek z brankové čáry. Nesmíme však zapomenout na navrátivší se Vejvodovou, která v roli obránkyně hrála skvěle a i proto se nejspíš zalekla hostující branky, když dostala krásnou nahrávku před bránu. Bohužel jen napálila prověřila hostující Tomšovou. Ale i tak si po zápase zaslouženě šla pro cenu za nejlepší hráčku (oceňujeme především to, že se dokázala nezranit). Po několika infarktových situací před domácí bránou, ale i před hostující, byl ohlášen konec třetiny, a tak se do šaten šlo za stavu 1:1.

Stále však Vinohrady zdaleka nepředváděly takový výkon jako na Elite, a všechny hráčky moc dobře věděly, že mohou hrát ještě lépe. Ale asi jim svátek Svatého Valentýna není souzen, protože ani po dalších 20 minutách hry nedokázaly vstřelit gól. Zároveň ale potvrdily kvalitu svého oslabení, kdy po faulu od Dobisíkové šly domácí do čtyř. Ladies na chvíli proběhla v hlavách myšlenka, že prvenství v ceně Play Blue (tým s nejmenším počtem trestných minut po základní části vyhrává 10 000 Kč) začíná být ohroženo, ale na oslabení se dokázaly skvěle soustředit a Olomouc se do žádné lepší šance nedostala. Ani time out hostům nepomohl, a tak se šlo do prodloužení.

Paradoxně v posledních pěti minutách utkání Ladies předvedly nejlepší výkon. Nenechaly se ukolébat pomalou hrou Olomouce a díky tomu se dostaly do několika šancí. Tvrzníková si nejspíše řekla, že přece nebude dohánět své spoluhráčky v kanadském bodování a další prázdnou znova pohrdla. Tentokráte střela letěla po zemi, ale bohužel pouze jen do boční tyčky. Utkání tedy skončilo nerozhodně a šlo se na nájezdy.

Na nájezdy, dalo by se říci, si domácí věřily. Neboť vždy na předzápasovém tréninku jezdí na konci tzv. dřeváka, a tak doufaly, že desítky proježděných nájezdů jim konečně přijdou vhod. Jako první se postavila k balonku zkušená Jiříčková a své zkušenosti využila na maximum. Hostující Tomšovou nechala na zemi, krásně si ji obešla a bekhendem chladnokrevně zakončila. 1:0 pro domácí. Kapitánka hostí Oháňková pro jistotu bránu ani netrefila. Další na řadě z řad domácích byla kapitánka Macurová a chtěla všem ukázat své umění, a tak zakončila forhendem střelou mezi nohama. Znova mířila přesně k pravé tyči, tentokráte bohužel až moc přesně a tyč pouze zazvonila. Hostující Janošová napálila Kutnarovou, která se vlastně ani nemusela hnout z místa. K třetímu nájezdu se postavila Lingová, ale bohužel nezamířila tak dobře, jak chtěla. Za Olomouc se postavila Lišková a i když si Kutnarovou nechala položit, balonek do branky už dotlačit nedokázala. A to znamenalo jediné, že si Ladies doma nechají dva body a mohly se radovat z vítězství.

Olomouc tak již téměř úplně ztratila šanci na play off a s velikou pravděpodobností bude právě Olomouc soupeřem v prvním kole play down našich sokolek. Ty ještě za týden čeká zápas v Ostravě, které mají také co vracet a my můžeme doufat, že ve sbírání bodů ještě neskončily.

TJ SKV - FBS Olomouc 2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0) po sam. náj.

Branky a nahrávky: 24. Macurová (TS), rozh. náj. Jiřičková – 9. Janošová (Bestrová). Rozhodčí: Baloun, Šuvada. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 35.

Sestava SKV: Kutnarová - Lingová, Jiříčková, Sladkovská, Vejvodová, Černovská, Nováková - Macurová (C), Trunečková, Tvrzníková - Čermáková, Strejcovská, Bartošová - Vavřinová, Reichová, Dobisíková. Trenér: Vilém Svoboda.