Ladies utrpěly ve Vítkovicích vysokou porážku

Ženskému áčku Vinohrad se utkání ve Vítkovicích nepovedlo. Trenéři měli pro duel s vicemistrem pouze velmi omezený počet hráček a z Ostravy bohužel odjíždějí s vysokým přídělem.

Brankářka Vyrobíková držela čisté konto do čtvrté minuty, pak se vítkovický brankostroj rozjel. Úvodní gól zápasu vstřelila Barbora Husková. Favorit po prvních dvaceti minutách vedl 5:0.

I ve zbytku utkání si vítkovické hráčky udržovaly velkou střeleckou i herní převahu, což se hlavně v prostředním dějství projevilo na skóre. Ve druhé třetině totiž domácí tým vstřelil deset branek a SKV sáhlo ke střídání brankářek.

Vítkovice nakonec duel ovládly 22:0. Barbora Husková nastřílela pět branek, Veronika Enenkelová nasbírala šest bodů za jeden gól a pět nahrávek. O bod méně měla Natálie Martináková.

„Bohužel jsme díky zdravotním problémům několika hráček dorazily na zápas v omezené sestavě. To se bohužel ukázalo i na výsledném skóre. Vítkovice se netrápily s koncovkou a uštědřily nám slušný debakl,“ okomentoval utkání trenér Pavel Doubek.

Už za týden čeká Ladies důležitý zápas na domácí půdě. Vinohrady v neděli 29. října od 18 hodin vyzvou Tatran Střešovice. Půjde tedy o souboj desátého celku s osmým.

1. SC Vítkovice - TJ SKV 22:0 (5:0, 10:0, 7:0)

Branky a nahrávky: 4. Husková (Enenkelová), 6. Husková (Paloncyová), 10. Paloncyová (Enenkelová), 15. Husková (Enenkelová), 18. Honzová (vla.), 22. Husková (Enenkelová), 23. Žůrková (Ďuríková), 24. Husková (Enenkelová), 29. Žůrková (Krzywaková), 32. Žůrková (Martináková), 36. Enenkelová, 37. Martináková (Ďuríková), 37. Planková (Paloncyová), 37. Krzywaková (Klapitová), 39. Ďuríková (Klapitová), 50. Klapitová (Martináková), 52. Ďuríková, 53. Koníčková (M. Šponiarová), 54. Koníčková (M. Šponiarová), 56. Martináková (Krzywaková), 56. Boľová, 58. Krzywaková (Klapitová). Rozhodčí: Mik, Szilvási. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 55.

Sestava SKV: Vyrobíková (37. Kuchyňková) - Honzová, Kutnarová, Trunečková, Dobisíková - Zelníčková, Lingová, Žižková - Vavřinová, Bursová, Dunstová, Švorcová. Trenéři: Boleslav Kytka a Pavel Doubek.