Ladies v Židenicích neuspěly

Po překvapivě dobré hře proti Vítkovicím, jely Ladies na půdu Židenic natěšeny na body. Ale potvrdilo se to, že na půdě Židenic se SKV prostě nedaří a v nejvyšší soutěži je na jejich hřišti ještě nedokázaly porazit. Navíc se na trestné lavici dohromady vystřídalo hned 8 hráček!

Vstup do zápasu se holkám nevyvedl, protože již ve 2.minutě se prosadila Hyksová po špatně odbráněné standardce z rohu. Hra bylo poměrně opatrná, kdy se do šancí dostávalo více Brno a byla to zase Hyksová, která navýšila skóre na 2:0 zase ze středu. Po podivně odpískaném faulu na hranici malého brankoviště u brány hostů se po nevydařené rozehrávce ujala balonku Dobisíková a bekhendovou kličkou nedala domácí Krištofové šanci. Po klidném začátku se začalo na hřišti přiostřovat. Za hrubost si šla sednout Kutnarová a po dvou minutách ji vystřídala Indrová. S hvizdem píšťalky se bránění ve hře dopustila Bursová, takže na začátek druhé třetiny se začínalo se 4 hráčky na obou stranách.

Avšak absence hráček na hřišti nebyla poznat a góly se střílely především z klasické hry 5 na 5. Pravcová nejdříve nekompromisně zakončila pod víko a Hyksová v polovině zápasu zkompletovala hattrick. S Ladies to nevypadalo nejlépe, ale dostaly výhodu přesilovky, když si za hrubost šla sednout skvěle hrající Hyksová. Přesilovky ale není nejsilnější stránka Vinohrad, a tak nedokázaly využít ani následující přesilovku, kdy byla vyloučená Pravcová.

Do třetí třetiny stáhly hosté hru na dvě pětice a tento tah se trenérům vyplatil. V 43. minutě se prosadila kapitánka Lingová a dala Ladies naději na zvrat utkání. S vyloučeními se ale roztrhl pytel a tak za hrubost (nejspíše oblíbený trest)  šla ve Drápalová, bohužel ale v přesilové hře Vejvodová nešťastně trefila Indrovou do obličeje a obdržela tak 5ti minutový trest. Židenice se trefily hned dvakrát, nejdříve ve hře 4 na 4 a poté i v přesilovce. Osm minut před koncem zvyšovala na 7:2 pro domácí Smutná a hosté si vzaly time-out. Ale hra 5 na 5 nevydržela dlouho. Sladkovská okusila trestnou lavici také a do konce zápasu se již nic zajímavého nestalo. Výhře domácím přihlížela slušná kulisa 140 diváků a mohly tak společně oslavit posun na pozice zaručující play off.

Ladies si tak potvrdily to, že proti Židenicím na jejich hřišti prostě hrát neumí. Dokazují to vzájemné výsledky z minulých let - 3:5, 1:5, 0:6, 4:7, 2:7. Další zápas čeká Vinohrady v sobotu na domácí půdě proti úřadujícím mistryním Ivanti Tigers. Věřme, že dokáží napodobit hru ze zápasu z Vítkovicemi a potěšit tak oko diváka.

K1 Florbal Židenice – TJ SKV 7:2 (2:1, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 2. Hyksová (Indrová), 14. Hyksová (Léblová), 25. Pravcová, 30. Hyksová (Indrová), 47. P. Grufíková (Valehrachová), 48. Hyksová (P. Grufíková), 52. Smutná (P. Grufíková) – 16. Dobisíková, 43. Lingová (Honzová). Rozhodčí: Prouza, Rogowski. Vyloučení: 4:3 + Kristýna Vejvodová 5. Využití: 1:0Diváků: 140.

Sestava SKV: Vyrobíková - Zelníčková, Honzová, Šádková, Sladkovská, Kutnarová, Tvrzníková - Kylarová, Vejvodová, Lingová (C) - Trunečková, Žižková, Dobisíková - Bursová, Bartošová, Kalistová. Trenéři: Boleslav Kytka, Pavel Doubek.