Ladies vedly nad Elite už 3:0, přesto prohrály v prodloužení

Vinohrady sice vybojovaly na půdě Elite první bod v novém ročníku extraligy žen, v utkání však pomýšlely na vítězství. Už v osmé minutě totiž vedly 3:0 a vedení si udržovaly až do třetí třetiny. Nakonec berou pouze bod za prohru 4:5 v prodloužení.

V minulé sezoně se podařilo sokolkám na hřišti Elite vyhrát a teď také sahaly po vítězství. Jejich vstup do utkání byl famózní. Ve třetí minutě napřáhla z dálky Trunečková a míček ze vzduchu usměrnila do branky Bartošová.

O chvíli později se rovněž ze vzduchu prosadila Honzová. Silný úvod ze strany hostujícího týmu potvrdila Macurová, která pohotově vsítila třetí gól Vinohrad. Úvod zápasu domácí celek zaskočil.

Elite udělalo změny v sestavě a v 15. minutě dokázalo snížit poté, co obránkyně SKV nebyly před brankou dostatečně důrazné. To byl však na dlouho poslední gól, který diváci na Děkance viděli.

Další trefy totiž přišly až v závěrečné dvacetiminutovce. Ve 45. minutě padly hned dvě. Nejprve se díky dalekonosné střele prosadila Vranová a zanedlouho vyrovnala z bezprostřední blízkosti Rieschlová.

A bylo to naopak Elite, které se dostalo do psychické výhody, což se potvrdilo o sedm minut později. Po špatné rozehrávce Dobisíkové se totiž v oslabení zmocnila míčku Hubáčková, poslala ho na Miklíkovou a ta ho uklidila do branky.

Vinohrady rázem musely dohánět. Naštěstí ještě v té samé přesilovce skórovala po dorážce Tvrzníková a připsala si druhý bod v duelu. V 55. minutě mohla rozhodnotu Macurová, která si sama vybojovala trestné střílení, následně však přestřelila a za stavu 4:4 se tak šlo do prodloužení.

I v něm mělo SKV několik slibných možností, pak ovšem Čermáková nezachytila dlouhé nahození Anety Šmídové a Nosková bekhendovou kličkou obelstila Vyrobíkovou. Elite tak vyhrálo 5:4 v prodloužení a do tabulky si připsalo dva body, Vinohrady mají na kontě po třech zápasech jeden bod.

V pátek čeká Ladies pohárové utkání ve Stochově s Novým Strašecím, v sobotu od 18 hodin pak 4. kolo extraligy proti Olomouci.

Elite Praha - TJ SKV 5:4 (1:3, 0:0, 3:1 - 1:0) po prodl.

Branky a nahrávky: 15. A. Šmídová (Reischlová), 45. Vranová (Reischlová), 45. Reischlová (Nosková), 52. Miklíková (Hubáčková), 63. Nosková (A. Šmídová) – 3. Bartošová (Trunečková), 4. Honzová (Tvrzníková), 8. Macurová, 53. Tvrzníková. Rozhodčí: Kněžík, Knap. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváci: 60.

Sestava SKV: Vyrobíková - Čermáková, Lingová, Trunečková, Jarešová - Macurová, Tvrzníková, Honzová (C) - Vavřinová, Bartošová, Dobisíková - Kutnarová, Reichová, Zelníčková. Trenér: Boleslav Kytka.