Ladies vezou z Olomouce jedno vítězství

Série 1. kola play down extraligy žen se do Prahy přesune za vyrovnaného stavu! Vinohrady nejprve ovládly sobotní dramatické utkání 6:5, přičemž o výhře rozhodla v první minutě prodloužení Trvzníková. V neděli však Ladies na tento výsledek nenavázaly a Olomouci podlehly těsně 1:2.

Úvod prvního zápasu sokolkám nevyšel zcela dle představ. V osmé minutě inkasovaly během 17 vteřin hned dvakrát a domácí hráčky byly v laufu. Naštěstí se pět vteřin před koncem první třetiny trefila po nahrávce Macurové Tvrzníková a snížila na rozdíl jediného gólu.

Vinohrady ve druhé třetině zlepšily svou hru, přesto opět musely reagovat na obdrženou branku. Ve 28. minutě se totiž prosadila Grufíková. Na odpověď SKV se však nečekalo dlouho a o necelé dvě minuty později zařídila snížení aktivní Macurová.

Vůbec nejvíc gólů diváci viděli v poslední dvacetiminutovce. Vinohrady nejprve poprvé v utkání vyrovnaly zásluhou Trunečkové, která zakončila pohlednou akci, následně se však domácí opět dostali do jednogólového vedení.

Přestřelka pokračovala. V 50. minutě Tvrzníková přidala svůj druhý gól v utkání a srovnala na 4:4. Jenže Olomouc pak přežila oslabení a nadechla se k náporu, který v čase 54:36 vyústil v gól na 5:4. Jenže SKV má svou kapitánku Macurovou. Ta se protlačila do zakončení a bekhendem poslala zápas do prodloužení.

Z něho neuběhla ani minuta a Tvrzníková zkompletovala po nahrávce všudypřítomné Macurové hattrick. Kapitánka Vinohrad si v zápase připsala čtyři body za dvě trefy a dvě nahrávky! Druhé utkání série je na programu dnes od 16 hodin.

FBS Olomouc - TJ SKV 5:6 (2:1, 1:1, 2:3 - 0:0) po sam. náj.

Branky a nahrávky: 8. Sklenářová, 8. Oháňková, 28. Grufíková (Oháňková), 46. Lišková (Reimerová), 55. Sklenářová (Lišková) - 20. Tvrzníková (Macurová), 30. Macurová, 43. Trunečková (Jiříčková), 50. Tvrzníková (Trunečková), 55. Macurová, 61. Tvrzníková (Macurová). Rozhodčí: Hála, Kotala. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 74.

Sestava: Vyrobíková - Jiříčková, Lingová, Čermáková, Černovská, Batíková, Sladkovská, Vejvodová - Macurová (C), Trunečková, Tvrzníková - Panková, Strejcovská, Bartošová - Vavřinová, Reichová, Dobisíková - Šádková. Trenér: Vilém Svoboda.

Ve druhém utkání čekali diváci na první gól až do poloviny hrací doby. Ve 32. minutě otevřela střeleckou listinu hrdinka sobotního duelu Aneta Tvrzníková a poslala SKV do vedení.

Olomouc se trápila v koncovce. Velkou zásluhu na tom měla skvěle chytající Vyrobíková. Na začátku třetí třetiny však domácí hráčky své prokletí zlomily a po trefě Zamazalové vyrovnali na 1:1.

Na góly velmi chudé utkání nakonec rozsekla Seevaldová. Ve skrumáži před Vyrobíkovou se nejlépe zorientovala právě olomoucká útočnice a rozhodla o osudu utkání.

Vinohrady si tak odvážejí z Moravy jedno vítězství a jednu porážku. Oba dva zápasy naznačily, že série bude velmi vyrovnaná. Pokračovat bude dvěma zápasy ve vinohradské sokolovně o následujícím víkendu.

FBS Olomouc - TJ SKV 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 44. Zamazalová, 51. Seevaldová (Sklenářová) - 32. Tvrzníková. Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 0:0. Diváci: 26.