Ladies vezou z Ostravy dvě výhry!

Ženský A tým vykročil za záchranou úspěšně. Sokolky vyválčily v Ostravě dvě cenná vítězství.

Ženské áčko jelo do Ostravy povzbuzeno vítězstvím z posledního vzájemného duelu. Sokolky intenzivně trénovaly a na svého soupeře se snažily co nejlépe připravit. Důkladná a pečlivá příprava vynesla v prvním duelu svěřenkyním Viléma Svobody a Petra Jirgese ovoce.

Skóre otevřela v 17. minutě juniorská reprezentantka Aneta Tvrzníková a do druhé třetiny tak šlo s mírným náskokem SKV. Domácí hráčky nebyly ve své kůži a několikrát v zakončení shořely na výborné Obselkové.

I ve druhé části padla pouze jedna branka a opět to bylo do sítě Ostravy. Ve 26. minutě se v přesilové hře prosadila Petřeková. Vinohrady měly hned šest přesilovek, ale využily pouze tuto jedinou. Protože se však domácí ani jednou neprosadily, nemuselo to hráčky hostujícího celku mrzet.

Obselková nakonec vychytala nulu a Vinohrady tak první duel ovládly 2:0. Před nedělním zápasem však chtěly zůstat nohama na zemi.

FBC ČPP BONUSIA Ostrava - TJ X3M SKV 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Tvrzníková (Reichová), 26. Petřeková (Macurová). Rozhodčí: Podlesný, Petřík. Vyloučení: 6:0. Využití: 0:1. Diváci: 80.

Sestava SKV: Obselková - Valášková, Kotíková, Honzová, Čermáková, Samake, Sladkovská - Petřeková, Tvrzníková, Reichová - Macurová, Komorousová, Šádková - Lehutová, Strejcovská, K. Trunečková (C), Bartošová, Javorská, Schwarzová. Trenéři: Vilém Svoboda a Petr Jirges.

I druhý zápas načaly lépe naše Ladies. V sedmé minutě poslala hostující tým do vedení Komorousová. V úvodu druhé periody bylo na střídačce Vinohrad ještě veseleji. Na 2:0 totiž zvýšila Honzová. Vinohrady šly druhému vítězství skutečně naproti. O několik minut později vstřelila svou druhou branku Komorousová a přiblížila svůj tým k druhé výhře.

Jenže Ostravanky se nevzdávaly. Chvíli po třetí brance hostů snížily a ve zbytku utkání měly více ze hry. V 53.  minutě vstřelila kontaktní gól Kiecková a stejná hráčka pak v přesilové hře pár minut před koncem základní hrací doby vyrovnala.

Pevnější nervy prokázaly v prodloužení Vinohrady. Druhé vítězství jim v 66. minutě vystřelila Zuzana Macurová a Vinohrady tak vedou sérii s Ostravou 2:0 na zápasy. Třetí utkání je na programu příští víkend v sobotu.

FBC ČPP BONUSIA Ostrava - TJ X3M SKV 3:4 (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1) po prodloužení

Branky a nahrávky: 37. Némethová (Viciánová), 53. Kiecková (Škopková), 57. Kiecková (Nováčková) - 7. Komorousová, 25. Honzová (Čermáková), 36. Komorousová (Macurová), 66. Macurová. Rozhodčí: Drška, Meisner. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 75.

Sestava SKV: Obselková - Valášková, Kotíková, Honzová, Čermáková, Samake, Sladkovská - Petřeková, Tvrzníková, Reichová - Macurová, Komorousová, Šádková - Lehutová, Strejcovská, K. Trunečková (C), Bartošová, Javorská, Schwarzová. Trenéři: Vilém Svoboda a Petr Jirges.