Ladies Vítkovice nepřekvapily

Ve středeční odpoledne ženské áčko vyzvalo vítkovického favorita, který dorazil v tento sváteční den až ze vzdálené Moravy.

A i když se jednalo o soupeře z opačného konce tabulky, sokolky dobrou polovinu zápasu dokázaly držet s protivníkem krok a odrážet jeho útoky. Bohužel na konci druhé třetiny došly domácím hráčkám síly a Vítkovice hladce strhly vítězství na svou stranu.

První třetina začala přesně tak, jak by se u utkání obra s trpaslíkem dalo předpokládat. Vítkovice si pro sebe zabraly balónek a podnikaly smělé útoky na soupeřovu svatyni. Zatímco sokolky zaujaly obranný postoj, obětavě odrážely vytrvalé nájezdy soupeře a občas vyrazily na průzkumnou misi na protivníkovu polovinu hřiště. V dobré pozici se objevila například Trunečková, které se nebála vzít zodpovědnost na sebe a zkusit vystřelit – bohužel mimo. Stejně dopadla i beckendová střela kapitánky Macurové. Moravský obr mezitím neúnavně vyvíjel tlak na čarující Vyrobíkovou, ale překonat jí dokázal až na samém sklonky třetiny po velmi zdařilé střele do protipohybu. Mrzutý gól do šatny pro domácí hráčky.

Druhé dějství navázalo tam, kde skončilo první, a utkání pokračovalo ve stejném duchu. Vítkovice neúprosně tlačily a SKV v čele s Vyrobíkovou drželo naději na slušný výsledek. Dokonce dokázalo přestát přesilovou hru bez ztráty kytičky. Ve čtvrté minutě pak přišla sladká odměna pro domácí a studená sprcha pro hosty. Trio Macurová – Strejcovská – Trunečková ukázkově vyřešilo brejk 3 na 2, když posledně jmenovaná zakončovala do úplně odkryté branky, a rázem bylo skóre opět nerozhodné. Takový vývoj zápasu asi čekal málokdo, ale Vinohrady opravdu důsledně bránily, hrozily nebezpečnými protiútoky a také nutno přiznat, že vítkovická mířidla nebyla seřízena úplně stoprocentně. Pět minut před koncem, ale moravský celek konečně projevil svou kvalitu a překonal vinohradskou obranu hned třikrát. Vyrobíková byla zcela bezmocná.

Do závěrečné dvacetiminutovky tak domácí černožlutý manšaft vstupoval s třígólovým mankem a unavenýma nohama. V začátku třetiny ještě účinně fungovaly rychlé cukry a čokolády ze šatny a ladies zkoušely zvrátit vývoj utkání a útočit, nicméně hosté zúročili své dovednosti a stále méně půjčovali domácím míček. K jedné z posledních povedených šancí domácích se dostala Dobisíková, když beckendem jen těsně minula zařízení. Poté už sokolky opustily i rezervní síly a tempo jejich hry znatelně uvadlo. Naproti tomu Vítkovice se akorát dostaly do pohody a začaly navyšovat svůj náskok. Nejprve přidaly pouze jeden nesmělý gól, ale pak už se přestaly omezovat a pokořily Vyrobíkovou hned čtyřikrát.

Vinohrady tak podlehly exmistrovi z Vítkovic 1:9, nicméně výkon, který předvedly do poloviny druhé třetiny, jistě potěšil oko každého z dvaceti pěti diváků, který tuto bitvu zhlédl. Doufejme, že něco podobného ladies ukáží už tuto sobotu na půdě Liberce v dalším extraligovém utkání.

TJ SKV - 1. SC Vítkovice Oxdog 1:9 (0:1, 1:3, 0:5)

Branky a nahrávky: 28. Trunečková (Strejcovská) – 20. Kiecková (Mandátová), 36. M. Šponiarová (Lankinenová), 38. Kiecková (Enenkelová), 40. Enenkelová (M. Šponiarová), 48. Martináková (Pantělejevová), 55. Šrotová (Z. Šponiarová), 56. Kiecková, 58. Hanzlíková (Halfarová), 60. Pantělejevová (Niemcová). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 25.

Sestava SKV: Vyrobíková - Šádková, Sladkovská, Nováková, Černovská - Macurová (C), Tvrzníková, Honzová - Trunečková, Strejcovská, Čermáková - Dobisíková, Schwarzová, Bartošová - Reichová. Trenéři: Vilém Svoboda a Pavel Doubek.