Ladies vstoupily do baráže porážkou

Den po velkém Superfinále se v sokolské Rieger aréně konal boj o účast v příštím extraligovém ročníku.

Vinohradské ženy se v tomto velmi důležitém souboji střetly s pražskými Panthers. A po kolísavém výkonu ztratily na domácí půdě s prvoligovým týmem velmi cenný bod. Sokolky se tak budou muset opravdu hodně snažit, pokud si i nadále chtějí udržet příslušnost v nejvyšší soutěži.

Už začátek první třetiny ukázal, že Panthers jsou na zápas řádně připravené a především zdravě namotivované. Ve druhé minutě objevily mezírku v sokolské obraně a zásluhou Lýdie Bartákové šly do vedení. To byla samozřejmě pro domácí fanoušky velmi studená sprcha, protože Vinohrady byly před utkáním považovány za favorita. Po vstřelené brance se ale hra vyrovnala, Sokol se na hřišti srovnal a přiblížil se ke své standardní hře. V osmé minutě poprvé úřadovala domácí kanonýrka Eliška Čermáková, která si dokázala chytře naběhnout a střelou na vzdálenější tyč prostřelit hostující gólmanku. O sedm minut později tatáž hráčka poslala u mantinelu jednu z Pantherek na párek a sama podobnou střelou jako při prvním gólu překonala brankářku. Sokol se tak ujal sympatického vedení 2:1 a všemožně se snažil přidat další branky. V 16. minutě se to opravdu podařilo Anetě Tvrzníkové, ale i přes protesty fanoušků rozhodčí gól pro sekání neuznal. Úplný závěr třetiny byl pak nepříjemně hektický a o infarktové akce na obou stranách nebylo nouze.

Druhé dějství tedy začalo s vedením na straně domácího týmu, ale to nemělo dlouhého trvání. Už po 18 vteřinách projevila svou zručnost bývalá hráčka Vinohrad Natálie Sátrová a po individuální akci srovnala skóre. Je veřejným tajemstvím, že Natálie Sátrová kdysi odmítla hrát nejvyšší soutěž v týmu z Rieger arény a přestoupila do Panthers. V jejich dresu ale viditelně změnila názor a nyní svému bývalému týmu řádně zatápěla. Většina druhé třetiny pak pokračovala v dobývání obou branek. Hosté pokračovali v taktice osobního obsazování protihráček, což sokolkám znesnadňovalo zakládání útoku a hra se tak nevyvíjela úplně podle jejich představ. Naproti tomu Panthers hýřily technickou zručností a nejednou domácí hráčky překonaly v souboji jedna na jednu. Vinohrady se tak dostaly ke slovu až pouhé dvě vteřiny před koncem, když Petra Honzová od mantinelu propálila vše, co jí stálo v cestě.

Závěrečná třetina znamenala pro sokolky fiasko. Obdržely v ní čtyři branky a samy nedokázaly žádnou vstřelit. Prvních deset minut ještě působilo klidným dojmem. Hráčky Sokola byly na balonku, hrozily z postupných útoků i protiútoků, ale gól ne a ne vstřelit. A to se nakonec stalo osudným. Hostujícímu týmu se dalo přečíst v očích, že i když k tomu momentálně mají dál, nehodlají zápas prohrát. A to se ihned potvrdilo. Osm minut před koncem vyslala jedna z hostujících hráček prakticky z nulového úhlu nechytatelný granát a vymetla pavučiny z rohu sokolské branky. O chvilku později už bylo pro sokolky opravdu zle. Povedený signál z rohu a Pantherky šly podruhé v zápase do vedení. Dvě minuty před koncem již nebylo na co čekat a Vinohrady to zkusily v šesti. Vyrovnání měly hodně blízko Aneta Tvrzníková, která ovšem zblízka netrefila zařízení, a Zuzana Macurová, proti které však zázračně zaúřadovala hostující gólmanka. Minutu před koncem přišla pro domácí poslední rána, když „exsokolka“ Natálie Sátrová ukořistila balonek a lobem přes celé hřiště skórovala do odkryté svatyně domácích. Domácí se z tohoto neuvěřitelného obratu už nedokázaly vzpamatovat a ihned po rozehrávce inkasovaly další gól. Skóre tedy necelou minutou před koncem zápasu činilo krutých 3:6 z pohledu domácích. A s tím už sokolky nedokázaly nic udělat.

První utkání baráže o extraligu znamenalo pro tým z Rieger arény těžkou ránu a oříšek pro trenéry, co změnit, aby příští hrací víkend dopadl pokud možno o sto procent lépe. Panthers po úvodním zápase vedou sérii hranou na tři vítězné zápasy 1:0 a Vinohrady budou muset přitvrdit, jestli se nechtějí vzdát výsady extraligy.

TJ Sokol Královské Vinohrady - FbC Panthers 3:6 (2:1, 1:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 8. Čermáková (Jiříčková), 15. Čermáková (Strejcovská), 40. Honzová (Petřeková) - 2. Baráková (Krauskopfová), 21. Sátrová, 52. Krauskopfová (Slaná), 56. Krauskopfová (Slaná), 60. Sátrová, 60. Krauskopfová. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 112.

Sestava SKV: Velčická - Honzová, Strejcovská, Macurová, Sladkovská, Valášková (C), Komorousová - Jiříčková, Tvrzníková, Čermáková - Kotíková, Bartošová, Černovská - Šádková, Javorská, Kuchařová. Trenér: Jiří Kotík.