Ladies vyhrály 5:2 a vynutily si sedmý zápas!

Vinohrady ovládly šesté utkání 2. kola play down. Nad Židenicemi zvítězily 5:2 a vybojovaly si tak možnost rozhodujícího sedmého utkání. Za vyrovnaného stavu 3:3 se tak série přesune zpátky do Brna.

Úvod zápasu byl ze strany domácích hráček skvělý! Ve třetí minutě se střelou k tyči prosadila kapitánka Lingová. O pět minut později vystřelila Vejvodová a Tvrzníková dokázala dorazit míček za brankovou čáru. SKV po první třetině vedlo 2:0.

Začátek druhé části se však vinohradskému týmu naopak nevydařil. Nejprve musely Ladies přežít dvouminutové oslabení a pak soupeř během pár vteřin dvakrát udeřil. Ve 27. minutě bylo tedy srovnáno 2:2.

SKV se z inkasovaných branek oklepalo a vzápětí udeřilo na druhé straně. Nejprve nepřehlednou situaci před brankou zakočnila gólem Vejvodová a poté se z půlky prosadila podruhé v duelu Lingová.

Ve třetí třetině Sokol kontroloval svůj náskok, který ještě dokázala po parádní individuální akci rozšířit Tvrzníková. Brankářce Krištofové nasadila jesle a vyhnala ji z branky. Vinohrady vyhrály v šestém zápase 5:2 a o osudu série rozhodne sedmý duel, který se v neděli od 14 hodin uskuteční v Brně.

TJ SKV - K1 Florbal Židenice 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Lingová (Honzová), 8. Tvrzníková (Vejvodová), 35. Vejvodová (Trunečková), 37. Lingová, 45. Tvrzníková – 26. Novotná (Drápalová), 27. Pospíšilová (Drápalová). Rozhodčí: Hejnová, Beranová. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 50.

Sestava SKV: Kuchyňková - Honzová, Trunečková, Šádková, Sladkovská, Jiříčková, Skalická - Lingová (C), Vejvodová, Tvrzníková - Kutnarová, Bartošová, Bursová - Dobisíková, Žižková, Kylarová - Zelníčková, Šidlochová. Trenér: Boleslav Kytka.