Ladies zabraly! Jičín porazily 6:5 v prodloužení

Vinohrady si poprvé v novém roce připsaly body! Na domácí půdě přetlačily Jičín 6:5 po prodloužení. Přitom to ale s Ladies nevypadalo dobře, po první třetině prohrávaly už 0:3. Pak se ovšem jejich výkon zvedl a zápas nakonec dovedly do vítězného konce.

Po kruté porážce s Tatranem SKV Ladies čekal náročný zápas. Po čtyřech dnech musely tento nepovedený zápas hodit za hlavu a nastoupit s úplně čistou hlavou proti podobně vyrovnanému soupeři. Utkání slibovalo vyrovnanou bitvu, neboť Ladies v úvodním utkání extraligy Jičín porazily.

Začátek zápasu byl však proti domácím. Již ve 48. vteřině musela Vyrobíková lovit míček za svými zády a Ladies už naskakovaly černé myšlenky ze zápasu s Tatranem. Možná i proto Vinohrady nebyly v držení míčku tak jisté a kupily jednu chybu za druhou. Štěstí však stálo při sokolkách, a tak se skóre měnilo až ve 12. minutě, bohužel však zase na straně hostů. Domácí hráčky měly v hledišti neuvěřitelný kotel složený z dorostenců a starších žáků, kteří během utkání neustále hlasitě podporovaly. Ladies ale byly nejspíše touto podporou zaskočeny, a tak se do šaten šlo za stavu 3:0 pro hostující.

Trenéři měli svým svěřenkyním co říci, avšak zlepšení přišlo až v polovině zápasu. Ale jaké! Vinohradský 42. vteřinový kolotoč roztočila Honzová po standardní situaci z rohu, kde ji krásnou krosovou nahrávkou našla Macurová. 11 vteřin nato ukázala své umění Batíková, která z půlky vymetla Kociánové veškeré pavučinky. Těmito slepenými góly byli překvapeni všichni (včetně domácích hráček), a tak si Jičín vybral oddechový čas. SKV však svůj kolotoč dokonalo. Půl minutu po vybrané pauze se prosadilo momentálně nejlepší vinohradské střelecké duo Honzová – Macurová. Kapitánka domácích krásně viděla místo nad nohou a skóre na světelné tabuli již ukazovalo vyrovnaný stav 3:3. Do konce třetiny Ladies ještě několikrát hostující branku ohrozily, ale Jičín se už dokázal oklepat z obdržených branek a znovu začal vystrkovat růžky.

V šatně již panovala o trochu lepší nálada, ale bohužel Ladies nastoupily do třetí třetiny se zpožděním, a tak musely ihned čelit oslabení za zdržování hry. Jičín však, dobře pro domácí, přesilovku využít nedokázal, a tak se stále hrálo za vyrovnaného stavu. Vedení se ujal Jičín až po neuvěřitelné střele Floriánové, která zaplula za záda Vyrobíkové. Pět minut před koncem se ke slovu dostala Macurová a nekompromisně zakončila, bylo znovu vyrovnáno. Na domácí kapitánku navázala Reichová a po nahrávce Strejcovské dostala domácí do vedení. Vinohrady se však z vedení tmoc dlouho neradovaly, neboť jejich předčasnou euforii ukončila Kloutvorová, která se prosadila důrazem v předbrankovém prostoru. Infarktový konec třetí třetiny už nic nového nepřinesl, a tak muselo rozhodnout pětiminutové prodloužení.

Domácím ale stačilo pouhých 42 vteřin. Po neuvěřitelném důrazu před hostující gólmankou se Strejcovská s Reichovou dokázaly prosadit a mohla propuknout vítězná euforie. Ladies ukradly Jičínu důležité body a také si zvedly sebevědomí, což by jim mohlo pomoci v následujícím utkání s Židenicemi, které v prvním vzájemném porazily a obraly je o všechny body.

TJ SKV - FBK Jičín 6:5 (0:3, 3:0, 2:2 - 1:0) po prodl.

Branky a nahrávky: 31. Honzová (Macurová), 31. Batíková (Strejcovská), 32. Macurová (Honzová), 55. Macurová (Honzová), 58. Reichová (Strejcovská), 61. Stejcovská (Reichová) – 1. Müllerová (Růžičková), 12. Kloutvorová (Růžičková), 13. Pitthardová (Růžičková), 47. Floriánová (Mikolášková), 58. Kloutvorová (Florianová). Rozhodčí: Kostinek, Sochůrek. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 75.

Sestava SKV: Vyrobíková - Čermáková, Strejcovská, Sladkovská, Batíková - Macurová (C), Trunečková, Honzová - Panková, Tvrzníková, Bartošová - Dobisíková, Reichová. Trenéři: Pavel Doubek a Boleslav Kytka.