Ladies začaly rok 2017 vysokou prohrou

V prvním letošním zápase na Ladies čekalo těžké zimní probuzení po vánoční pauze. Herbadent se se svými soupeři nemazlil a dalo by se říci, že nadělil domácím ledovou sprchu. Po první třetině si vytvořily hostující hráčky pohodový náskok a zbylé 2 třetiny zápas už jen dohrávaly.

Na Ladies čekala těžká prověrka. Nejen kvůli tomu, že po pauze na ně čekal momentálně 4. tým tabulky, ale také proto, že na zápas se sešly v počtu 12+2. Celý zápas tak musely odehrát na 2 lajny, ale únava se zas tolik neprojevila. Nejhůře totiž dopadla první třetina.

Na gól se čekalo necelých 8 minut a Herbadent se na něj ani nenadřel. Domácí rozhehrávka z rohu skončila na čepeli Pisárové, která měla sama před Vyrobíkovou docela snadnou práci. Během následujícíh 5 minut Herbadent stále obléhal domácí svatyni, avšak i Vinohrady občas pohrozily. Vždy ale narazily na Christiánovou a na špatnou koncovku. Herbadent ukázal svou sílu a během 2 minut dokázal nastřílet 4 góly, kdy se trefiila Machková, 2x Pilíková a Košturiaková. Ladies navíc ještě obdržely gól 6 vteřin před koncem třetiny, kdy se po nadějné šanci domácích hosté dostaly do protiútoku a Billé stačilo trefit práznou bránu. Na světelné tabuli tedy svítilo skóre 0:6.

Do druhé třetiny šly domácí s tím, že se pokusí alespoň hru na hřišti trochu vyrovnat. Ihned na začátku si Ladies dokázaly vytvořit několik šancí, ale proměnit je bylo nad jejich síly. Následně se Vejvodová řítila sama na Christiánovou, ale hostující Hermannová řekla, že prostě nevystřelí, a tak získaly domácí výhodu nájezdu. K němu se postavila Zelničková, ale ani ta Christiánovou nepřekonala. Následující výhoda přesilové hry nebyla na hřišti úplně znát, neboť téměř polovinu času měl balonek Herbadent. Hra se více otevřela, bylo k vidění mnoho šancí, ale v polovině zápasu to byly Vinohrady, které udeřily. Vejvodová nedala Christiánové šanci a zblízka trefila vikýř. Herbadent poté trochu ožil, ale štěstí stálo při domácích. Pilíková několikrát trefila tyčku a prázdná brána byla taky pro některé hráčky Herbadentu zakletá. Avšak tohle 'trápení' netrvalo dlouho. Před koncem prostřední části se trefila ještě nová posila Chvátalová a skóre na 8:1 upravila Billá. Druhá třetina tedy dopadla trochu lépe. kdy ji Herbadent ovládl pouze 2:1.

Třetí třetina už také probíhala v trochu poklidnějším tempu, kdy si Herbadent hlídal výsledek. Ve 45. minutě se trefila Košturiaková a skóre se pomalu blížilo k neslavné desítce. Naději na zkorigování skóre dala Tvrzníková, která ke skórování využila hostů, neboť po úniku nahrávala Bartošové do prázdné a balonek se odrazil od čepele hostující hráčky za záda Christiánové. Ale 12 vteřin na to Procházková rychle odpověděla. Poslední gól padl v 50. minutě, kdy se na gólu podílela celá pětice a Kubišová jen zametla balonek do branky. Posledních deset minut se nedělo již nic zajímavého. Tempo pomalu upadalo a domácím upadala také fyzička. Konečné skóre tedy bylo 11:2 pro hostující Herbadent a poměr střel 16:43. To hovoří za vše.

Další utkání čeká domácí zase v neděli, kdy se na domácí půde utkají s dlouhověkými rivalkami - Panthers Praha. Přijďte zafandit a třeba se Ladies odvděčí druhou výhrou v sezoně!

TJ SKV - Herbadent FK Jižní Město 2:11 (0:6, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 31. Vejvodová (Šádková), 47. Tvrzníková – 8. Pisárová, 14. Machková (Kubišová), 14. L. Pilíková, 16. L. Pilíková (Sádková), 16. Košturiáková (Chvátalová), 20. Billá (Steinbachová), 38. Chvátalová (Čapková), 39. Billá (Machková), 45. Košturiáková (Hermanová), 47. Procházková (Čapková), 50. Kubišová (Hermanová) Rozhodčí: Pech, Štolc. Vyloučení: 0:1. Využití: Bez využití. Diváci: 33.

Sestava SKV: Vyrobíková - Šádková, Lingová, Trunečková T., Sladkovská - Honzová, Zelničková, Vejvodová - Tvrzníková, Bartůňková, Bartošová - Bursová, Kutnarová F. Trenéři: Boleslav Kytka, Pavel Doubek.