Ladies zakončily první polovinu základní části výhrou!

Ženské áčko čekalo v sobotu sokolské derby s Židenicemi a zároveň poslední zápas před téměř měsíční reprezentační pauzou. Nebylo tedy pochyb, že oba celky vloží do tohoto duelu veškeré své síly.

Začátek utkání se však hned od druhé minuty nevyvíjel pro domácí zrovna nejlépe. Z hole Zlámalové Kutnarová inkasovala po zmatku před bránou. Takto brzký gól ale domácí nepřekvapil, hlavy nesvěsily a postupem času se dostaly do hry. Židenice chvílemi působily dojmem, jakoby nebyly úplně ve své kůži, a tak Vinohrady chtěly své převahy využít. Snaha SKV se vyplatila a po standardce se prosadila (ne zrovna nejkrásnější střelou) Trunečková. Do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Židenicím se asi v nově opravených sokolských šatnách zalíbilo a tak se rozhodly, že tam ještě chvíli zůstanou a budou se kochat trochou té sokolské krásy. Díky pozdnímu příchodu na plochu rozhodčí udělily 2 minuty za zdržování hry a domácí tak měly výhodu jedné hráčky navíc. Ladies se usadily na útočné polovině, ale Tvrzníková pohrdla každou prázdnou bránou, kterou ji spoluhráčky nabídly, a tak zůstala přesilová hra nevyužita. Pak však ukázala své neuvěřitelné umění inženýrka Batíková. Po nahrávce Strejcovské od mantinelu Péťa nekompromisně zakončila bekhendovou střelu do víka. Takto krásným gólem načala svůj extraligový účet a domu si odnesla balonek za 1. extraligový gól. Ladies vedení nabudilo a na hřišti byly jasně lepším týmem a dokázaly to dalším navýšením skóre. Střelu Reichové doklepla za záda Příleské Trunečková a Ladies vedly již o dva góly. Domácí do této doby moc často nevedly, a tak je tento pocit nejspíše vyděsil a minutu po vstřeleném gólu inkasovaly. Rázem se na čepelích Vinohrad objevila nervozita a nepřesnosti se jenom kupily. Do konce třetiny se skóre již neměnilo, Židenice ale začaly mírně vystrkovat zoubky a dalo se čekat, že budou chtít s výsledkem něco udělat.

Do třetí třetiny Židenice pro jistotu byly připravené již pět minut před začátkem, aby znovu nemusely začínat v oslabení, ale i tak po půl minutě inkasovaly. Kapitánka Macurová si na poslední dějství vyměnila florbalku a ihned s ní, po krásné kombinaci své útočné lajny, vymetla veškeré pavučinky. Vedení o 2 góly nebylo ale domácím souzeno. Po 38 vteřinách hostí snížily na rozdíl jediného gólu, bylo tedy jasné, že závěrečná třetina přinese pořádné drama. Ladies, stále pod tlakem toho, že vlastně vedou, ztratily jistotu a spíše se výsledek snažily ubránit. Hra se přelévala nahoru-dolu, což domácím nesvědčilo a měly zbytečně velký počet ztrát. Tlak Židenic stupňoval a v 53. minutě mírně šťastnou dorážkou vyrovnaly a schylovalo se k pořádné bitvě. To by však Macurová nesměla být prostě Macurová. Po odbránění standardky z rohu ukradla míček a vydala se do úniku a přečíslení 2 na 1, které vyřešila jak jinak než gólem. Zbývajících 104 vteřin bylo trochu náročné na nervy, ale domácí se závěrečnému náporu a hře bez brankáře ubránily a mohly slavit druhé vítězství od začátku sezony.

Stoupající kvalita v posledních utkání se konečně ukázala i ve výsledku, a tak Ladies konečně znovu poznaly pocit vítěze a tři body si nechaly doma. Tímto vítězstvím se také odpoutaly ode dna tabulky a momentálně se nacházejí na 11. místě. Utkání přihlížel známý "Pupíček", neboli bývalý trenér Jan Pazdera, možná i to byl rozhodující faktor! Ladies čeká příští zápas až 18. 12. na hřišti Vítkovic. Mají tedy téměř čtyři týdny, aby svou hru ještě zlepšily a zapracovaly na svých nedostatcích.

TJ SKV – Sokol Brno Ž idenice Florbal.com 5:4 (1:1, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 17. Trunečková T. (Strejcovská), 24. Batíková (Strejcovská), 27. Trunečková T. (Reichová), 41. Macurová (Honzová), 60. Macurová (Batíková) – 2. Zlámalová (Drápalová), 28. Dernerová, 42. Indrová (Obrovská), 53. Zlámalová. Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 48.

Sestava SKV: Kutnarová – Lingová, Jiříčková, Strejcovská, Čermáková, Šádková – Macurová (C), Tvrzníková, Honzová – Trunečková T., Bartošová, Dobisíková – Batíková, Reichová. Trenéři: Vilém Svobod, Pavel Doubek a Boleslav Kytka.