Ladies zdolaly Turnov, v souboji o 1. příčku ale nestačily na Boleslav

Nejspíše z druhé příčky vstoupí ženské áčko do play off 1. ligy. Rozhodly o tom víkendové výsledky. Ladies sice nejprve porazily Turnov na jeho půdě vysoko 9:2, následně ale v oslabené sestavě padly v Mladé Boleslavi s místní Florbalovou akademií a po prohře 2:6 na svého konkurenta ztrácejí dvě kola před koncem základní části pět bodů.

V sobotním střetnutí šel jako první do vedení Turnov. V osmé minutě se prosadila Nela Škopánová. SKV srovnalo o tři minuty později, kdy se trefila Anna Kutnarová. Sokolky ve druhé části dokonaly obrat a po čtyřiceti minutách vedly 4:2. V závěrečném dějství Vinohrady kontrolovaly průběh zápasu, přidaly dalších pět branek a nakonec slavily vysoké vítězství 9:2.

Třemi body k triumfu přispěly Aneta Nigrinová, Karolína Snopová a Ivana Hrušková. Dvě branky přidala Lucie Kisugite a dvěma asistencemi se prezentovala Anežka Dobisíková. „Odehráli jsme dobrý zápas. V první třetině nás klasicky překvapilo, jak to tady skáče, ale pak už to bylo opravdu povedené. Hráčky se proti houževnatému soupeři hecly a zaslouženě vyhrály,“ zhodnotil vítězný duel asistent trenéra Pavel Doubek.

TJ Turnov – TJ Sokol Královské Vinohrady 2:9 (1:1, 1:3, 0:5)

Branky a nahrávky: 8. Škopánová (Klementová) 39. Bittnerová (Fišerová) - 11. Kutnarová (Nigrinová), 26. Snopová (Hrušková), 33. Nigrinová (Kalivodová), 40. Hrušková, 46. Kisugite (Snopová), 46. Nigrinová (Dobisíková), 56. Snopová (Dobisíková), 56. Kisugite (Chlebcová), 59. Bursová (Hrušková). Rozhodčí: Reczai, Láska. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1. Diváci: 25.

Sestava SKV: Vyrobíková – Trunečková (C), Dobisíková, Kratochvílová, Chlebcová – Kutnarová, Nigrinová, Snopová - Hošková, Hrušková, Kalivodová - Kruberová, Kisugite, Bursová. Trenéři: Sigl, Doubek.

Pouze s jedenácti hráčkami do pole odcestovaly v neděli Ladies k duelu s lídrem tabulky. Přesto úvod zápasu nebyl z jejich strany špatný a v 15. minutě se propracovaly do vedení. Trestné střílení totiž proměnila Kutnarová. Jenže pak se soupeř prosadil čtyřikrát v řadě a převzal otěže střetnutí. Ve 37. minutě Kutnarová proměnila i svůj druhý nájezd a dala ještě hostujícímu celku naději na zvrat.

Tu utnuly další dvě branky Florbalové akademie. Mladoboleslavské florbalistky tak vyhrály 6:2 a poprvé v rámci druhé nejvyšší soutěže dokázaly vyzrát na SKV. „Po včerejším náročném utkání jsme nenašli síly silného soupeře ohrozit. Soupeř snadno a zkušeně trestal každou naší chybu,“ hledal příčiny prohry Pavel Doubek. Mladá Boleslav tak navýšila svůj náskok v čele západní skupiny 1. ligy na pět bodů.

Florbalová akademie MB - TJ Sokol Královské Vinohrady 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Mrázková (Horáková), 18. Beránková (Mrázková), 25. Horáková (Mrázková), 35. Sobotková (Doležálková), 38. Fellerová (Kvapilová), 60. Horáková (Beránková) - 15. Kutnarová, 37. Kutnarová. Rozhodčí: Fišer, Recht. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 82.

Sestava SKV: Vyrobíková – Hrušková, Dobisíková, Kratochvílová, Chlebcová – Kutnarová, Nigrinová (C), Snopová - Kalivodová, Kisugite, Bursová - Hošková. Trenéři: Sigl, Doubek.