Ladies zklamaly i s Pantherkami

Zápas, který sliboval hodně a přinesl tak málo. Ladies v neděli nastoupily proti předposlednímu týmu extraligy Panthers Praha a stejně jako v prvním vzájemném duelu se se zlou potázaly. Na domácí půdě se nedokázaly za celý zápas zkoncentrovat a dovolily tak soupeři radost z ušmudlané výhry 5:2.

První třetina nabídla nezvykle plným tribunám Rieger arény nepěkný prvoligový florbal. Oba týmy hrály značně pod svoje možnosti a nedokázaly předvést nic ze své hry. Hostující trenér možná mohl být spojený, nicméně domácí kouč Boleslav Kytka by si nejradši přetočil čepici kšiltem dopředu, aby bídu svých svěřenkyň nemusel sledovat. Sokolky hrály opravdu mizerně. Rozehrávka silně haprovala už od prvních minut a střelecké pokusy na hostující gólmanku byly více než k pláči. Nejblíže k prvnímu gólu byla domácí Vejvodová (opakovaně), bohužel ale osamocená na středu nedokázala balónek nasměrovat na branku. Nicméně se střeleckou impotencí se v první třetině potýkaly i Pantherky, takže skóre stále zůstávalo vyrovnané.

Druhá třetina ukázala rozdíl mezi oběma týmy. Pantherky nejspíše dostaly podobné pokyny jako domácí hráčky. Na rozdíl od nich je ale byly schopné plnit. Začaly tedy mít více ze hry a ladies tomu jen bezmocně přihlížely. První gól přesto vstřelila Lingová, která se prosmekla po mantinelu a střelou mezi nohy překvapila Topolovou. Štěstí sokolských fanoušků však netrvalo dlouho, neboť velmi rychlou odpověď (hned další střídání) našla Slaná. Další minuty se nesly ve znamení klasického sokolského výpadku ve druhé třetině. Navrátilkyně do extraligy (ale do špatného týmu) Hubáčková ukázala své umění a vstřelila dva góly, čímž zajistila Pantherkám vedení 3:1. Naději pro domácí ještě dokázala vykřesat Tvrzníková, která splnila alespoň jedno z přání trenéra Kytky a prosadila se z dorážky po střele od půlky.

Závěrečná dvacetiminutovka pro domácí pokračovala v podobně mizerném duchu jako druhá část. Gólová neschopnost provázející sokolky celý zápas se dále umocňovala a klid na holích Pantherek v přímé úměře také. Domácí doslova hořeli na neproměněných tutovkách, zejména Vejvodová a v  menší míře i jiné hráčky by zasloužily přeložit do C týmu. Šance na vyrovnání byly tedy dost kvalitně zazděny, a tak se ke slovu znovu přihlásily Pantherky a v 55. minutě zvýšily svůj náskok na rozdíl dvou gólů. Na to domácí trenéři zkusili zareagovat hrou v šesti bez brankáře, nicméně ani tento tah nepřinesl své ovoce a naopak minutu před koncem ukořistila míček Hubáčková a zkompletovala svůj hattrick gólem do prázdné branky. Kapitánka Honzová se mohla natahovat, jak chtěla…

Ladies v tomto zápase jen znovu potrvdily, že Panthers jsou pro ně soupeř, se kterým zkrátka hrát neumí, i když by měly! Prověrka před play down tedy dopadla naprostou katastrofou a nic na tom nemění ani fakt, že sokolky nebyly v úplně stoprocentní formě, jak po počtové, tak zdravotní stránce. K předvedenému výkonu neexistuje sebemenší omluva. Do play down ovšem stále času dost, tak můžeme jen doufat, že přijde nějaká změna. Třeba už příští neděli v souboji s Židenicemi ladies předvedou, jak pečlivě pracují na své formě. Na tréninky se však raději dívat nechoďte, mohlo by vám to způsobit menší šok.

TJ SKV - Panther Praha 2:5 (0:0, 2:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 22. Lingová (Vejvodová), 35. Tvrzníková (Hrdinová) - 23. Slaná (Tomaščinová), 28. Hubáčková (Krauskopfová), 35. Hubáčková, 55. Nováková (Kučerová), 60. Hubáčková. Rozhodčí: Šedivý, Urik. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 51.

Sestava SKV: Kutnarová A., Vyrobíková - Honzová (C), Lingová, Trunečková, Šádková - Zelníčková, Vejvodová, Dobisíková - Bartošová, Tvrzníková, Bartůňková - Kutnarová F., Jiříčková, Hrdinová, Bursová, Vavřinová. Trenéři: Kytka, Doubek.