Ladies zlepšily svůj výkon, přesto byl Liberec šťastnější

Na státní svátek ladies změřily síly s nejsevernějším účastníkem extraligy, ale bohužel i přes slibný výkon ve třetí třetině znovu na body nedosáhly. Liberci podlehly poměrem 3:5, a tak dál zahřívají poslední místo v tabulce.

Celé sváteční utkání se neslo ve znamení noblesy. Liberec se na derby opravdu chválihodně připravoval, a tak se zápas neodehrál tradičně na parketové Dobiášce, ale v hokejové HomeCredit Aréně Bílých tygrů! Ladies tak dostaly příležitost zahrát si „superfinále pro chudé“, aby měly trénink, až se jednou propracují do opravdového superfinále v pražské O2 aréně. Utkání z vyvýšených tribun zhlédlo celých 250 diváků, což je na poměry extraligy opravdu nevídané číslo.

První třetina odhalila, že doby, kdy mívaly vinohradské hráčky se severským soupeřem problém, jsou pryč. Sokolky se rychle zbavily trémy z velkého prostoru a diváků a zdařile se pokoušely o svou hru. Domácí hráčky se ovšem na své půdě nechtěly nechat zahambit a obzvláště reprezentantky Leierová a Koníčková dávaly hostům zabrat. První gól padl až ve 13. minutě, kdy se Plíšková dostala k dorážce a poslala domácí do vedení. Rychlou odpověď však měla připravenou Kristýna Jarešová, která od mantinelu vyslala plachtivou střelu, která si nakonec dokázala najít cestičku za záda Vokaté. Ladies pak ale nezvládly správně vystřídat a Nikola Bursová putovala na trestnou lavici. Oslabení pak dlouho vypadalo slibně, ale těsně před koncem zafungovalo spojení Koníčková-Leierová, když druhá jmenovaná zakončovala do prázdné branky.

Druhá třetina je pro trenéry sokolek noční můra a i tentokrát se ukázalo, že se jedná o tradici a pouze o náhodu. Ladies totiž opět zaznamenaly herní výpadek, odchýlily se od pokynů, které měly dodržovat, a nechaly soupeře ujmout se vedení a nabýt sebevědomí. Přitom začátek třetiny nebyl vůbec špatný, domácí Kabeláková byla vyloučena za hru vysokou hokejkou a ladies dostaly výhodu nájezdy či případné přesilovky. K nájezdu byla vyvolena kapitánka Petra Honzová, pro kterou musel být tento zápas plný emocí, neboť z Liberce pochází a v Crazy girls strávila celé své florbalové i normální mládí. A teď se proti svému mateřskému klubu postavila poprvé v roli kapitánky Vinohrad. Nicméně trestné střílení o fous neproměnila a následná přesilovka přinesla pravý opak, než měla, neboť sokolky v ní přišly o míček a dokonce inkasovaly. O několik minut později obdržely další gól a domácím se tak podařilo odskočit již na 4:1. Naději ještě vykřesala Kateřina Bartůňková, která v rychlém protiútoku přelobovala Vokatou a v hokejové aréně tak mohla oslavit svůj vůbec první gól v extralize.

Posledních dvacet minut už zase byly na hřišti oba týmy. Ladies se rozhodly se zápasem ještě něco udělat a do závěrečných minut vlétly o něco svižněji. Hra se přelévala ze strany na stranu a oba manšafty zaznamenaly několik téměř gólových momentů. Dosud němý fanoušci se hrou nechali úplně pohltit a dokonce sem tam váhavě zašeptali „Liberec do toho“. To hostující hráčky rozdráždilo a nakonec byla jejich snaha korunována úspěchem. Po standardce před branou Vokaté se k dorážce dostala Aneta Tvrzníková a zblízka byla nekompromisní. Skóre bylo rázem 3:4 pro Liberec a ladies měly ještě celých osm minut do konce, aby zápas zvrátily. Tři minuty před koncem zvýšily svůj tlak na alarmující hodnotu a se šesti hráčkami v poli atakovaly soupeřovu branku, bohužel čtyři vteřiny před koncem přišly o balónek a rozběhnutá Šamanina zpečetila osud hostů gólem do prázdné branky.

Hráčky z Rieger arény tedy opět smutně klopily hlavy k zemi po dalším prohraném utkání. Přesto tento zápas nelze brát jako vyloženě negativní, ale naopak se z něj poučit do příště.

Crazy Girls FBC Liberec - TJ SKV 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Plíšková (Kabeláková A.), 20. Leierová (Koníčková), 24. Pekárková (Leierová), 35. Pekárková (Leierová), 60. Šamanina (Dostalíková) - 15. Jarešová (Čermáková), 38. Bartůňková (Vejvodová), 54. Tvrzníková (Vejvodová). Rozhodčí: Kostínek, Reichelt. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 254.

Sestava SKV: Kutnarová A. - Čermáková, Lingová, Trunečková T., Sladkovská - Jarešová, Tvrzníková, Honzová (C) - Vavřinová, Bartošová, Dobisíková - Šádková, Bartůňková, Bursová - Vejvodová, Kutnarová F. Trenéři: Kytka, Doubek.