Ladies znovu přemoženy, body brala Olomouc

V sobotu vyzvaly sokolky na domácí půdě oblíbeného soupeře z Olomouce. Duel se ze začátku vyvíjel pro domácí dobře, ještě třináct minut před koncem sokolky vedly. Jenomže Olomouc pak čtyřmi góly zvrátila vývoj zápasu a Vinohradům zbyly jen oči pro pláč.

Ladies nenaskočily do zápasu v optimální formě. Vinou různých zranění, dovolených, rodinných povinností či nepředvídatelných okolností se jejich sestava značně smrkla. Chyběla například taková jména jako Honzová, Čermáková, Dobisíková či Bartošová. Navíc po středečním duelu s Elite a pátečním pohárovém utkání se Strašecím se jednalo už o třetí zápas ve čtyřech dnech, což se na fyzičce jedenácti statečných rozhodně podepsalo.

Přesto do první třetiny vstoupily oba týmy naplno. Domácí hráčky, i když tušily, že celý zápas pojedou na dvě lajny bez možnosti střídání, od začátku usilovaly o aktivní florbal. Olomouc také opustila od svého tradičního systém nastřelovaných balónů po mantinelu a překvapila kombinační hrou. Přesto první otevřela skóre domácí Lingová, když se po levé straně vypravila odvážně dopředu a zblízka pak nekompromisně zavěsila do šibenice. Bohužel Moravanky našly odpověď poměrně rychle. Po ztrátě na středu Grufíková zdařile napodobila Lingovou a srovnala tak stav. Do konce třetiny proběhlo na obou stranách několik povedených akcí, žádná už ale neměla gólové parametry.

Druhou dvacetiminutovky pro změnu začali lépe hostí. Již po šesti minutách zvyšovala Peterková, která se ve zmatku na malém brankovišti nejrychleji zorientovala a skákavý míček doklepla do odkryté branky. S tím se ovšem nedokázala smířit zaskakující kapitánka Tvrzníková, která hned v další minutě překvapivě prudkou střelou skóre opět vyrovnala. A o několik minut později dokonce znovu strhla vedení na stranu Vinohrad, když gólmanku hostí zaskočila střelou/nestřelou z velkého brankoviště.

Do závěrečného dějství se tak šlo za stavu 3:2 pro domácí. Bohužel ladies nedokázaly zápas dotáhnout do vítězného konce a ve třetí třetině inkasovaly hned čtyři góly, což nemohlo znamenat nic jiného než další chmurnou prohru. Vyrovnávací gól přišel již v sedmé minutě po bombě Stiskálkové od mantinelu. O pět urputných minut později, Fleischmannová znovu využila závaru před brankou domácích a Olomouc tak odskočila na rozdíl jednoho gólu. Domácímu trenéru Kytkovi tak nezbyla jiná možnost, než dát pokyn k úplnému pressingu.Ten ale bohužel nevyšel podle plánu a kompletně otevřená obrana dala příležitost ke skórování Sklenářové, která jí nepohrdla.  To už bylo skóre 3:5 a domácí, pokud se chtěly ještě pokusit o zvrat, musely do šesti. Ani tento tah ovšem nevyšel a gól do prázdné branky jen zpečetil osud domácích.

Sokolky tedy znovu vyšly gólově naprázdno a po čtyřech kolech se znovu potácí u dna extraligové tabulky. Doufejme, že příští duel, tentokráte doma s Ostravou, již přinese kýžené body.

TJ SKV - FBS Olomouc 3:6 (1:1, 2:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 8. Lingová (Bursová), 28. Tvrzníková (Vavřinová), 39. Tvrzníková (Vavřinová) - 13. Grufíková, 27. Peterková (Oháňková), 48. Stiskálková (Mošťková), 59. Sklenářová, 59. Grufíková (Fleischmannová). Rozhodčí: Beranová, Šedová. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 42.

Sestava SKV: Vyrobíková - Lingová, Kutnarová, Trunečková, Jarešová - Tvrzníková (C), Vavřinová, Zelníčková - Bartůňková, Bursová, Šádková - Svobodová, Reichová. Trenéři: Boleslav Kytka, Pavel Doubek.