Ladies ztratily body s Tatranem

V neděli odpoledne po vydatném teambuildingovém obědě se ženské áčko přesunulo do Rieger arény připravené vyzvat svého rivala – Tatran. Všichni očekávali zuřivý boj, možná dokonce boj s dobrým koncem. Bohužel oslavy se nakonec nekonaly, neboť Tatran dokázal vstřelit o branku víc.

Už první minuty ukázaly, že se bude jednat o vyrovnaný tvrdý střet, kde bude rozhodovat každá chybička. Oba týmy vstoupily do utkání s respektem a poctivou obranou, obzvlášť domácí ladies předváděly učebnicové zákleky střel, a tak Anna Kutnarová v brance mohla chytat pouze lelky. Nicméně nic nevydrží věčně a v 9. minutě povolila i vinohradská defenziva. Tatranky chvilkové nepozornosti neomylně využily a po rozehrávce z rohu odskočily na jednobrankový rozdíl. Sokolky si ovšem takovou hanbu nemohly nechat líbit a rozhodly se svému publiku (dobrá třetina tribuny!) předvést, že ony to tak nechají. A jak řekly, tak udělaly. V 17. minutě Trunečková po přesné přihrávce od Dobisíkové, která se neuvěřitelně zorientovala v chumlu na středu hřiště, vyrovnala skóre. Ihned poté dostaly domácí hráčky ještě příležitost v přesilové hře, ale Tvrzníková usoudila, že prázdná branka je pod její úroveň, a zamířila raději mimo.

Druhá třetina zmar domácích hráček v zakončení ještě prohloubila. Hostující brankářka ve své svatyni sice čarovala, nicméně na součet tutovek domácích hráček, které měly skončit gólem a neskončily, by rozhodně nestačila obyčejná kalkulačka od Vietnamců. Mýlily se i takové kapacity jako Jiříčková, Honzová nebo dokonce jinak stoprocentní Macurová. Naproti tomu Tatranky nehýřily takovým počtem šancí jako domácí, ale ukázaly se jako produktivnější celek. Ve 22. minutě zůstala na středu hřiště nikým nebráněná Chaloupková a zblízka už si věděla rady. Více gólů už ale do konce třetiny nepadlo, a tak se střešovický celek odebral do šatny jen s hubeným náskokem jednoho gólu.

Závěrečná dvacetiminutovka se nesla ve znamení intenzivního dobývání obou svatyní. Obě brankářky se předháněly v exkluzivních zákrocích a naproti tomu hráčky obou celků si drbaly hlavy za neproměněné šance. Kolik netrefených odkrytých branek nabídlo toto utkání je až k neuvěření. Kouzlo prolomila až střešovická Reková, která propálila vše, co jí stálo v cestě. Ladies tak měly nějakých osm minut, aby zápas, ve kterém tak doufaly ve vítězství, ještě zvrátily. Bůh je shovívavý a neuvěřitelné se tak stalo skutkem. Strejcovská konečně zamířila na branku a z dálky šlupkou po zemi podstřelila padající gólmanku. Jiskřička naděje tedy stále žila. Poslední čtyři minuty hry by zajisté dostaly do varu kdejakého flegmatika. Ladies vědomy si přibližujícího se závěrečného hvizdu, podnikaly další a další horečné útoky a Kutnarová v brance pak likvidovala nebezpečné protiútoky. Čím dál tím zoufalejší pokusy ale kýženým gólem neskončily a ani hra bez brankáře nepřinesla své ovoce.

Tatran tak dokázal uloupit sokolu možná i zasloužené vítězství a ladies skončily opět bez bodu. Každopádně pokud sokolky do příště zapracují na zakončení, mohou čelit následujícím kolům a především odvetám se vztyčenou hlavou. Šanci dostanou již toto úterý na hřišti dalšího pražského celku – Chodova. Utkání začíná v 18:00 ve sportovní hale Jižní Město!

TJ SKV - Tatran Omlux Střešovice 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Trunečková (Dobisíková), 56. Reichová (Strejcovská) – 9. Reindlová (Vachušková), 27. Chaloupková (Zabavská), 51. Reková (Kramperová). Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 71.

Sestava SKV: Kutnarová – Jiříčková, Čermáková, Šádková, Sladkovská, Batíková, Lingová, Nováková – Macurová, Tvrzníková, Honzová – Trunečková, Strejcovská, Dobisíková – Bartošová, Černovská, Reichová. Trenéři: Vilém Svoboda a Pavel Doubek.