Ladies ztratily vedení a na hřišti nováčka padly

Ještě pár minut před koncem druhé třetiny měly jednogólový náskok, následně o něj ale v oslabení přišly a ve třetí části inkasovaly dvě rozhodující branky. Ladies prohrály slibně rozehrané utkání s Panthers 3:5.

Hned na úvod čekal Ladies nováček soutěže. Od začátku se hrálo v docela vysokém tempu a oba týmy se neostýchaly vytáhnout napadání vysoko. Jako první šly do vedení Vinohrady. Po chytré přihrávce Čermákové vystřelila z první Dobisíková a její střela zaplula k bližší tyčce.

Pantherky duel v následujících minutách otočily. Nejprve srovnala Šusterová a o dvě minuty později Šarochová vrátila míček před branku Lamkové, která překonala Kutnarovou podruhé. Domácí tým dvě vstřelené branky povzbudily a i nadále si vytvářel slibné šance.

Hráčky Vinohrad se vzpamatovaly až v závěru úvodní části. 29 vteřin před sirénou natáhla z dálky Vavřinová a nedala domácí brankářce šanci - 2:2. Ve 33. minutě bylo na hostující střídačce ještě veseleji. Tvrzníkové sice odešly všechny spoluhráčky střídat, Aneta to však vzala na sebe a Topolová v brance Panthers její střelu zkrotit nedokázala.

Třetí třetina byla plná nepřesností a po jedné takové se domácí florbalistky ujaly vedení. Tak dlouho Ladies váhaly s rozehrávkou, až se míčku zmocnila Tomaščinová a vstřelila čtvrtou branku domácích. Zanedlouho přidala pátou Bedleková a Vinohrady už na tyto zásahy nezareagovaly. V úvodním zápase nového ročníku tak prohrály 3:5. V příštím kole je čekají Vítkovice.

Panthers Praha - TJ SKV 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Šusterová, 11. Lamková (Šarochová), 38. Lochmannová (Baráková), 47. Tomaščinová, 51. Bedleková (Lochmannová) – 9. Dobisíková (Čermáková), 20. Vavřinová (Lingová), 33. Tvrzníková. Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 75.

Sestava SKV: A. Kutnarová - Čermáková, Lingová, Trunečková, Sladkovská - Jarešová, Tvrzníková, Honzová (C) - Vavřinová, Bartošová, Dobisíková - Šádková, Bartůňková, Zelníčková. Trenér: Boleslav Kytka.