Ladies ztratily zápas s Libercem

V sobotu v podvečer se v Rieger aréně schylovalo k velké slávě. Ženské áčko v polovině druhé třetiny vedlo nad severočeským celkem z Liberce dokonce 4:1 a fanoušci věřili ve vítězství.

Nicméně prakticky ihned se potvrdilo bolestné pravidlo, jak je florbal rychlý sport a rozdíl tří gólů neznamená vůbec nic. Severočešky dokázaly srovnat a nedlouho poté i otočit vývoj zápasu. Ladies sice bojovaly, ale kruté prohře 4:7 stejně neušly.

První třetina začala tak, jak by fanoušek, který zhlédl první utkání mezi těmito soupeři, rozhodně neočekával. Liberec totiž na svém území deklasoval Vinohrady 6:1, a tak byly větší naděje na vítězství na jeho straně. Navzdory tomu vstoupily Vinohrady do zápasu skvěle. Šancí na první gól měly nepřeberné množství, bohužel ale produktivita opět trápila, a tak první rozvlnily síťku za zády Anny Kutnarové Severočešky. V tu chvíli se ale probudila tajná zbraň Vinohrad – telepaticky spojené duo Zuzana Macurová a Petra Honzová. Členky první lajny ochuzené o zdravotně indisponovanou slečnu Nahrávku Anetu Tvrzníkovou předváděly akce, nad kterými plesalo srdce každého florbalového nadšence. V 10. minutě Petra Honzová krásnou střelou od mantinelu vyrovnala skóre a liberecký celek mohl pouze trpce litovat, že tuto svou odchovankyni lépe neohlídal a nechal ji odejít do pražského SKV. Pozdě bycha honit. Těsně před koncem třetiny se pražský tým dostal do vedení, když byla Zuzana Macurová zbourána ve velkém brankovišti, a při následném trestném střílení si jen pohrála s hostující gólmankou.

Ihned po začátku druhé dvacetiminutovky pokračovaly gólové hody Zuzany Macurové. Petra Honzová pro ni vymyslela nahrávku, na kterou by žasl i Lionel Messi, a bývalá reprezentační kapitánka neměla problém trefit prázdnou branku. Liberec byl na lopatkách a těžce se potácel po hřišti. To vycítila Eliška Čermáková, která z dálky vystřelila na branku, a Tereza Trunečková míček zametla za ležící gólmanku. 4:1 pro Vinohrady a diváci bouřily. Pak ale přišel kritický bod zápasu. Celek od Ještědu objevil ve svých řadách spasitelku Oxanu Shamaninu, která dvěma góly ve druhé a jedním ve třetí třetině sama dokázala srovnat skóre na 4:4.

Takovýto zlom nadějně rozehraného zápasu má samozřejmě určitý psychický dopad, a tak sokolky lehce podlehly trudomyslnosti, zatímco Crazy girls z Liberce, najednou opět ve hře o body, létaly po hřišti jak namydlené střely a brzy dokázaly vstřelit další braku a utéci do vedení 4:5. Ladies přesto neztratily všechnu naději a dále se snažily získat zápas do svých rukou, ale liberecká gólmanka odmítla připustit drama a neuvěřitelně likvidovala střely Elišky Čermákové, Petry Batíkové i nechytatelné pumelice Karolíny Strejcovské. Naproti tomu manšaft z podještědí, který také hrozil z nesčetných šancí, je dokázal i využít a pět minut před koncem uskočit do dvougólového vedení. SKV to sice zkusilo v šesti, ale všichni víme, jak je hra bez brankáře zrádná, a tak místo v liberecké svatyni skočil míček v té vinohradské. Minutu před koncem tedy poskočilo skóre na 4:7 a o výsledku bylo rozhodnuto.

Ladies tedy znovu skončily bez vytouženého bodu a v tabulce nejvyšší ženské soutěže se vrátily zpět na své oblíbené poslední místo, kde vystřídaly Jičín, který porazil pražský Tatran a poskočil tak o stupínek výš. Nicméně už toto úterý se SKV utká právě s Tatranem ve Střešovicích a jistě se pokusí napodobit Jičín a znovu se vyšvihnout na prestižnější příčky.

TJ SKV - Crazy girls FBC Liberec 4:7 (2:1, 2:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 10. Honzová (Macurová), 18. Macurová, 21. Macurová (Honzová), 30. Trunečková (Čermáková) – 8. Hanušová (Leierová), 30. Shamanina (Leierová), 39. Shamanina (Hanušová), 41. Shamanina (Havlíková), 43. Pillerová (Veidlová), 56. Loudová (Mlejnková), 60. Tomanová (Leierová). Rozhodčí: Kostinek, Sochůrek. Vyloučení: 0:0. Diváci: 33.

Sestava SKV: Kutnarová - Čermáková, Strejcovská, Lingová, Batíková - Macurová (C), Trunečková, Honzová - Reichová, Bartošová, Panková - Dobisíková. Trenéři: Pavel Doubek a Boleslav Kytka.