Liberec domácí Ladies nešetřil

Zápas, který pro jeden tým znamenal důležitý boj o play-off, pro druhý "pouze" sehrávání na play-down, také podle toho vypadal. Liberec nedaroval domácím ani kus hrací plochy zadarmo a pro 3 body, které jim velice příblíží play-off si doběhly v prvních deseti minutách.

Ačkoli Liberec se pohybuje na hranici play-down, tak začátek zápasu tomu neodpovídal vůbec. První lajna, která obsahovala jména jako Koníčková a Leierová domácím nedávala žádnou šanci. Pokud měla balonek na čepeli, tak se Ladies pouze otáčely na své obranné polovině a mohly doufat, že bude dostatek Kinedrylu. Uběhla minuta a půl a již zmíněná Koníčková vzala balonek, oběhla branku a zasunula za bezmocnou Kutnarovou. To byl pro domácí rychlý budíček, na který ještě dokázaly zareagovat. Z dorážky se nejdříve trefila Tvrzníková do golmanky, ale pak se k balonku dostala Vejvodová, která srovnala na 1:1. Následně se ale ke slovu znovu vrátil tým ze severu a během tří minut navýšil skóre na 4:1. Ladies byly o parník horším týmem, ale naštěstí se dostávaly do brejků a jeden z nich dokázala správně vyřešit druhá lajna a Bartošová se mohla radovat ze snížení výsledku na 2:4. Naděje však uhasla těméř ihned, přesně po 10 vteřinách krásnou akci hostí zakončila z první Leierová a na tabuli svítilo skóre 2:5 (teprve v čase 9:07!). Do konce třetiny se hra uklidnila, hostující tým přidal do hry i třetí lajnu a naopak domácí hru stáhl na pětky dvě. Střela vyzněly pro hosty v poměru 11:5.

V šatně domácí pochvala opravdu nečekala. A projevilo se to i do druhé třetiny. Ve třetí minutě se do přečíslení 3 na 1 dostala první útočná lajna a se zkušenou náhravkou od Trunečkové o tyč hostující branky neměla Vejvodová problém navýšit své kanadské bodování. Hra na hřišti se trochu vyrovnala, ale stále byl markantní rozdíl pokud hrála první lajna Liberce. Předváděla opravdu pěkný florbal v pohybu a vždy s nějakým zakončením a i díky štěstí druhá třetina skončila vyrovnaně 1:1, kdy se za Liberec trefila Plíšková, která opravdu neměla problém trefit prázdnou bránu po přečíslení 2 na 1. Ladies měly ještě tři vteřiny před koncem šancit korigovat skóre, kdy měla Tvrzníková na čepeli gól, ale záhadným způsobem balonek v bráně neskončil...

Hosté zase do začátku utkání vlétly jako uragán a již v 17. vteřině zvyšovala Dostalíková na 7:3. A stále to byl pouze Liberec, který navyšoval skóre, po opravdu krásné střele do horního rohu slavila Pekárková a následně Veidlová přiblížila Liberec ke vstřelení potupné desítky. K tomu naštěstí nedošlo, a tak se domácí musely smířit s vysokou porážkou od Liberce 3:9.

Liberec Vinohrady přestřílel 32:13 a play off mají na dosah a především ve svých rukách (hokejkách). Ladies tak musí hodit zápas za hlavu a začít směřovat své síly na play-down, protože s právě momentální formou to opravdu nevypadá zrovna nejlépe. Avšak mohla by vzplanout trocha naděje, neboť v sobotu jedou do Jičína, který dokázaly letos porazit a připsat si tak pro zatím jedinou výhru. Věřme tedy, že se domu budou vracet se třemi body.

TJ SKV - Crazy girls FBC Liberec 3:9 (2:5, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 5. Vejvodová, 9. Bartošová (Dobisíková), 23. Vejvodová (Trunečková) – 2. Koníčková, 5. Pekárková (Dlouhá), 7. Šamaninová, 8. Dostalíková (Šamaninová), 10. Leierová (Šamaninová), 30. Plíšková (Dostalíková), 41. Dostalíková (Šamaninová), 49. Pekárková (Dlouhá), 53. Veidlová (Šamaninová). Rozhodčí: Konečná, Wienerová. Vyloučení: 0:0. Diváků: 28.

Sestava SKV: Kutnarová - Honzová (C), Lingová, Šádková, Sladkovská, Jiříčková, Hrdinová, Kutnarová F. - Tvrzníková, Vejvodová, Trunečková - Dobisíková, Bartošová, Zelníčková - Bartůňková, Hyršlová, Bursová. Trenéři: Kytka, Doubek.