Lídr tabulky nedal Vinohradům šanci

Poslední extraligový zápas v tomto roce pojal Herbadent téměř vánočně. Nenechal se ničím překvapit a hostujícímu SKV nadělil štědrých 16 gólů.

O favoritovi utkání bylo rozhodnuto již před zápasem, ale to neznamenalo, že se Vinohrady nebudou prát. Do zápasu nastoupily v plných 3 pětkách, takže každá hráčka ze sebe mohla vydat úplně vše. Pobyt v bráně a pravidelné vytahování balónků z vlastní sítě si rozdělily Velčická a Máčilová. Již od úplného začátku se Tigers chopily balonku a hostům ho ne a ne půjčit. Prvního gólu se téměř 50 přihlížejicích diváků dočkalo již ve 4. minutě z hole nejlepší hráčky utkání Čapkové. Skóre se zastavilo na „bůru“ ve 12. minutě. Poté dostaly Sokolky možnost přesilové hry a alespoň trochu se soupeři přiblížit. Avšak tato přesilová hra se opravdu nedostála svého názvu. Herbadent na hřiště poslal elitní oslabení a jejich 4 hráčky neměly vůbec problém s držením balonku a dokonce i ohrožením soupeřovi brány. Téměř ignorovaly fakt, že jich je na hřišti o jednu méně a přesilovka se tedy hostujícím opravdu nepovedla. Do konce třetiny se již nic nezměnilo a skóre zůstalo 5:0 pro tým z Jižního města.

Prostřední dějství začalo velmi zbytečnou chybou Vinohrad. Po ztrátě balonku na polovině hřiště ze standardky se Kubišová v přečíslení 2 na 1 nemýlila a ve 12. minutě zavěsila do prázdné brány. Štěstěna opravdu nestála na straně hostí a bohužel vlastním gólem se skóre navýšilo již na 7:0. V ojedinělé šanci se objevila Bartošová, ale Kuchyňková ji skvělým zákrokem dokázala vychytat. Na druhé straně Sádková na hřišti přímo kouzlila a ve 29. minutě zvyšovala již na 9:0. Následovalo střídání gólmanek. Máčilová do konce třetiny obdržela 3 góly a na časomíře svítilo skóre 12:0.

Třetí třetina začala poněkud poklidně. Domácí se nejspíše uspokojily s výsledkem a už se nehnaly tolik do zakončení a spíše hrály na krásu. Kupily se i individuální chyby, ale hostí poskytnuté šance nedokázaly využít. První gól třetí třetiny padl ve 48. minutě, a to Kubišová zkompletovala hattrick. Herbadent nakonec utkání ovládl poměrem 16:0, a rozdíl mohl být ještě větší nebýt Sladkovské, která v jednu chvíli balonek doslovy vyšťourla z brankové čáry.

Poměr střel 51:14 jasně hovoří o obrovské převaze Herbadentu. Sokolky dostaly tvrdou lekci. Jejich výkon opravdu neodpovídal jejich kvalitám a dokázaly si, že je opravdu co zlepšovat. Příštím zápas je čeká až v novém roce na domácí půdě proti Brně. Tak snad přes Vánoce seženou formu a Brno přímo rozválcují.

Herbadent Praha 11 SJM - TJ Sokol Královské Vinohrady 16:0 (5:0, 7:0, 4:0)

Branky: 5. Čapková, 9. Kubišová, 10. Krupnová, 11. Steinbachová, 12. Košturiaková, 23. Kubišová, 24. Komorousová (vlastní), 27. A. Polívková, 29. Sádková, 31. Steinbachová, 37. Krupnová, 38. Steinbachová, 48. Kubišová, 53. Čapková, 58. Košturiaková, 60. Kubišová. Rozhodčí: Drška, Meisner. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 49.

Sestava SKV: Velčická (30. Máčilová) - Valášková (C), Sladkovská, Honzová, Strejcovská, Macurová, Červená, Kuchařová, Vejvodová – Šádková, Komorousová, Javorská, Jiříčková, Petřeková, Reichová, Tvrzníková, Trunečková T., Bartošová, Schwarzová. Trenér: Jiří Kotík.