Mistryně z Tigers potvrdily pozici velkého favorita

Utkání s úřadujícími mistryněmi bylo rozhodnuté už během deseti minut. Favorit nepřipustil překvapení a už v první třetině nasázel do vinohradské sítě sedm branek. Zbytek zápasu se tedy dohrával z povinnosti. Ladies posledního vítěze superfinále nezaskočily a nevstřelily ani jeden gól.

První dvě minuty vypadaly z pohledu SKV nadějně. Vinohradské hráčky se dostaly k rozehrávce a ze začátku odolovály silné ofenzivě soupeře. Jenže na konci třetí minuty se brankostroj šampionek rozjel naplno. Skóre jako první otevřela Zabavská. Následovaly čtyři branky v rychlém sledu a po úvodních dvaceti minutách na ukazateli svítilo skóre 7:0 pro domácí.

SKV se sem tam dostalo k nadějné příležitosti, do úniku se prodraly Kutnarová, Bartošová nebo Žižková, ale ani jedna z nich nedokázaly překonat brankářu Tigers Červovou. A tak opět řádila domácí ofenziva. Reprezentantka Dominika Kubišová posbírala v zápase pět bodů za tři góly a dvě asistence. Stejně bodů, ovšem o gól méně zaznamenala Denisa Billá. Čtyři body zapsaly Adéla Polívková a Lucie Pilíková.

Vinohrady neprotlačily za brankovou čáru ani jeden z osmi střeleckých pokusů a z utkání vyšly gólově naprázdno. Už v pátek ovšem mají šanci na nápravu. Doma v Rieger aréně budou čelit soupeřkám z Židenic, které se nacházejí na sedmé příčce extraligové tabulky. Utkání se uskuteční od 14 hodin. O dva dny později, tedy v neděli, pak Ladies zavítají do Olomouce.

Ivanti FK Tigers Jižní Město - TJ SKV 17:0 (7:0, 4:0, 6:0)

Branky a nahrávky: 3. Zabavská (Billá), 8. Billá (Zabavská), 10. Machačová (Billá), 11. Polívková, 11. Billá (Zabavská), 13. Hermannová (Čapková), 16. Surá (Polívková), 22. Steinbachová (Billá), 25. Kubišová (L. Pilíková), 36. Kubišová, 38. Polívková (L. Pilíková), 45. Čapková (Hyršlová), 51. Polívková (L. Pilíková), 52. Hanzlíková, 57. L. Pilíková (Kubišová), 58. Hyršlová (Košturiáková), 59. Kubišová (L. Pilíková). Rozhodčí: Hátlová, Jansová. Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. Diváci: 48.

Sestava SKV: Kuchyňková - Trunečková, Honzová, Šádková, Sladkovská - Zelníčková, Žižková, Lingová (C) - Kylarová, Bartošová, Dobisíková - Švorcová, Kutnarová, Bursová. Trenér: Boleslav Kytka.