Muži A vybojovali v posledním kole play off!

Mužské áčko porazilo Paskov na jejich půdě 11:4 a slaví postup do play off. Prvním soupeřem bude Česká Lípa.

Až v poslední možné chvíli si florbalisté SKV zajistili postup do letošního play-off. V 22. kole museli k jistotě účasti mezi nejlepší osmičkou vyhrát v Paskově - a povedlo se.

Trenér Michal Pazdera stáhl sestavu na dvě lajny a tento krok se vyplatil, i když první třetina byla velmi vyrovnaná. Na velmi specifickém povrchu, dlaždičkách místní sokolovny, se ujali vedení hosté z Prahy, trefil se Ondřej Houra. Hned v dalším střídání ale neudržel Michalíkovu střelu brankář Dušan Václavík a domácí Růžička se dostal lehce k vyrovnání.

Směr zápasu, ve kterém se Paskov pokoušel dotahovat vedení SKV, určil o tři minuty později obránce Jakub Záň. Je to k nevíře, ale v posledním kole základní části se trefil poprvé v sezoně (domácí brankář Rataj si komicky jeho dalekonosnou střelu srazil rukou do opačného „vinglu“, než původně mířila). Švajný sice zanedlouho opět po špatně odbráněné standardní situaci vyrovnal, ale to bylo v tomto zápase naposledy.

Ihned poté se totiž chytře zpoza branky prosadil Josef Mareš a SKV už vedení nepustilo. Rozhodující náskok si hosté vybudovali ve druhé třetině, ve které nutno uznat měli i dost střeleckého štěstí. Mezi 27. a 36. minutou vstřelili čtyři góly (Lanc, J. Mareš, Smutný a Svoboda), mezi něž se dokázal jen jednou vklínit domácí Zindulka.

Ve třetí třetině SKV v poklidu kontrolovalo svůj náskok, trenér Pazdera roztáhl hru na dvě obrany a tři útoky a dvakrát Jan Svoboda, jednou Michal Dolejš a Jan Králík určili konečnou podobu výsledku. Poslední slovo měl úspěšný nájezdový exekutor Maier, ale na jistém vítězství SKV nic nezměnil.

„Pro nás jsou to důležité tři body. Děkujeme soupeři za vyrovnané utkání, byly v něm pasáže, kdy nás přehrával, ale nedokázal to zúročit střelecky. My jsme dneska naopak střelecké štěstí měli,“ okomentoval zápas trenér Michal Pazdera.

Při zpáteční cestě Pendolinem hráči a realizační tým sledovali, kdo si je vybere do čtvrtfinále. Nakonec na SKV ukázala Česká Lípa, takže příští víkend áčko zajíždí na palubovku tohoto severočeského celku. Sobotní i nedělní utkání v tamní sportovní hale začínají v 17 hodin a budeme rádi, pokud pojedete SKV podpořit.

Paskov Saurians - TJ SKV 4:11 (2:3, 1:4, 1:4)

Branky a nahrávky: 3. Růžička (Michalík), 10. Švajný, 35. Zindulka (Michalík), 53. Maier - 3. Houra (J. Mareš), 6. Záň, 11. J. Mareš (Svoboda), 29. Lanc (Záň), 32. J. Mareš (Votruba), 36. Smutný (Lanc), 36. Svoboda (Votruba), 44. Svoboda (Zezulka), 44. Dolejš (Smutný), 49. Svoboda (Záň), 50. Králík (Trčálek). Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1.

Sestava: Václavík - Votruba (C), Houra, Záň, Lanc, Kytka, M. Mareš - Svoboda, Zezulka, J. Mareš - Raiter, Smutný, Dolejš - Králík, Trčálek. Trenéři: Michal Pazdera, Vilém Svoboda a Pavel Doubek.