Muži B na Czech Open: Vyřazení přišlo od pozdějšího vítěze

Mužská rezerva zažila další úspěšný Czech Open. Ačkoliv to na obhajobu stříbra nestačilo, Sigl a spol. posbírali pět výher za sebou.

Loni dokráčela Benfika až do samotného finále, ve kterém padla na nájezdy s MVIL Ostravou. Tentokráte se tak daleko Vinohradští nepropracovali, ale za své výkony se rozhodně nemusí stydět.

Ve čtvrtek si na neoblíbeném Hamru připsali dvě vítězství, nejprve těsně přehráli nepříjemného soupeře ze Švýcarska 4:3, následně šesti góly sestřelili namixovaný výběr Bohemians. Do hry se přitom dostalo všech 15 hráčů.

V pátek už šlo do tuhého. SKV vyzvalo Jičín a hrálo se o první příčku ve skupině a tedy i o lepší výchozí pozici pro play off. Tu nakonec uzmuli svěřenci Viktora Vondry, kteří svého soka porazili 3:2. Vybojovali si tak postup do 1/32 finále a odpočinek až do sobotního odpoledne.

Do play off sokolové vstoupili proti pražským Emco Cholerics. Nepříjemného soupeře, za kterého nastoupila také legenda SKV Pavel Uher, zdolali až po nájezdech, ten vítězný zaznamenal Bolek Kytka. V dalším kole Benfika porazila Kerio Plzeň 3:1.

Vyřazení tak přišlo až v osmifinále, kdy béčko nastoupilo proti silné rezervě Tatranu. Střešovičtí nechali v Open kategorii startovat také opory áčka Milana Fridricha či Marka Vávru s odůvodněním, že musejí dohánět tréninkové manko. Tatran vyhrál 3:1, když dva rozhodující údery zasadil Vinohradským až na konci druhého poločasu.

„Absolvovali jsme dobrý test před začátkem ligy a z účasti na Czech Open máme radost, skončili jsme totiž na hokejkách vítězů celého turnaje. V zápase s Tatranem jsme ale vůbec nezaostávali, ba dokonce jsme byli lepší, jen chyběla trocha toho pověstného turnajového štěstíčka,“ zhodnotil účast na Czech Open trenér Benifky Viktor Vondra.

Turnaj si pochvaloval i útočník Matěj Špaček. „Czech Open je pro každého hráče určitým svátkem, na který se člověk celý rok těší. A tak tomu bylo i letos, takže jsem si turnaj užil,“ řekl kanonýr Špaček, který byl s bilancí 8+0 nejproduktivnějším hráčem Benfiky a zároveň nejlepším střelcem. Stejný počet bodů (4+4) zaznamenal také Kuba Pecha.

„Nejméně jsem se těšil na zápasy na Hamru, ale nakonec tradiční skvělá atmosféra vše předčila," pokračoval v hodnocení. „Po loňském úspěchu jsem samozřejmě doufal v příčky nejvyšší, ale vypadnutí v osmifinále s pozdějším vítězem celého turnaje, za kterého nastoupila některá zvučná jména, pro mě nebylo až takovým zklamáním,“ dodal na závěr.