Muži B ze dvou víkendových zápasů vyválčili čtyři body

V sobotu Benfica padla až v prodloužení s Wizardy, v neděli jí Panthers nekladli velký odpor a vysoko prohrály.

K sobotnímu utkání, které se odehrálo ve staré stodole na Tatranu, nastoupil B tým v jedenácti hráčích do pole proti týmu Wizards. Absence několika hráčů na začátku utkání nebyla znát a Vinohrady po první třetině díky brankám Řeřichy a Pechy vedly 2:0.

Ve druhé třetině nejprve navýšili svůj náskok na 3:0, když se klasickou střelou prosadil kapitán Sigl. Až těsně před polovinou utkání se ze středu hřiště prosadil také soupeř a snížil stav na 3:1. Na poslední třetinu jakoby vinohradským hráčům nezbyly síly. Kouzelníci dvěma góly srovnali zápas a ten šel do prodloužení. V něm rozhodl zápas wizardský Heller a soupeř si tedy připsal jeden bonusový bod navíc.

Wizards DDM Praha 10 – TJ Sokol Královské Vinohrady B 4:3 (0:2, 1:1, 2:0, 1:0) po prodl.
Branky a nahrávky: 30. Kincl (Heller), 54. Burian (Smutný), 57. Blažek (Kincl), 62 Heller (Kincl) - 12. Řeřicha (Nigrin), 17. Pecha (Sigl), 23. Sigl (Špaček). Rozhodčí: Sommer, Štengl. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Diváci: 27.

Nedělní utkání proti Panthers bylo o poznání jednodušší. Po první třetině však stejně jako v sobotu svítil na časomíře stav 0:2. Druhá třetina byla na góly bohatší. Za Vinohrady dvakrát vsítil branku Neuman, ke kterému se ještě jedním zásahem přidal Řeřicha. Pantheři odpověděli dvěma brankami. Třetí třetinu však úplně ovládlo SKV. Soustředěným výkonem přidalo dalších pět branek a domů na Vinohrady si tak odvezli výhru 10:2.

Obě utkání ohodnotil trenér Vondra takto: „Béčku tento víkend chybělo několik hráčů ze základní sestavy, i proto jsme sobotní utkání hráli na dvě lajny. Začátek zápasu se nám povedl, vedli jsme 3:0, bohužel jsme opět neproměnili 1000% šance a se soupeřem se honili sem tam, místo navýšeni rozdílu, přišlo snížení a my byli nervozní jak stará panna v kroužku šití. Přišlo snížení a vyrovnávací gól po ukázkovém námazu Víti Neumana a vlastní gól v prodlouženi už jen podtrhl náš nezdar. Druhy zápas jsme si spravili chuť na Panterech, kteří krom nesmyslného dohrávání soubojů a špatně nacvičené osobní obrany, nepředvedli nic. V prvním zápase bych chtěl vyzvednout ještě výkon Záhyho, bez něj bychom prohráli už v základní hrací době!“

FbC Panthers – TJ Sokol Královské Vinohrady B 2:10 (0:2, 2:3, 0:5)
Branky a nahrávky: 35. Kolář (Kostřica), 38. Daněk - 13. Nigrin (F. Mikeš), 16. Špaček, 21. Neuman (Nigrin), 27. Řeřicha (F. Mikeš), 38. Neuman (Stavjaňa), 45. Pecha (Špaček), 50. Nigrin (Hartman), 56. Sigl, 59. Vlk (Neuman), 60. Špaček (Pecha). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 18.