Muži berou z Prague Challenge Cupu upocené brambory

Množství omluvenek dávalo tušit, že víkendový turnaj bude pro SKV opravdu náročný, a to se beze zbytku potvrdilo. Okrájená sestava odehrála čtyři velmi těžké zápasy.

Z různých důvodů (nemoc, zranění, studium) se trenérům omluvilo několik hráčů základní sestavy - chyběli Stuchlík, Hartman a Pecha, reprezentační povinnosti si plnil u slovinského týmu Šneberger, jen na jediný zápas byli k dispozici Hanák s Lancem a tréninkové manko zatím brání ve větším zapojení Dolejšovi. Turnaj tudíž SKV muselo odehrát na dvě pětice, což bylo zejména v neděli hodně znát.

SKV x FBŠ Bohemians 3:5

Úvodní duel proti pořádajícímu superligovému týmu nebyl vůbec špatný. Bohemka sice odskočila v průběhu nepovedené druhé třetiny až na hrozivých 0:5, ale SKV postupně začalo náskok stahovat. Na dostřel se však nedostalo, přestože šancí ve třetí třetině i v závěrečné dobře sehrané powerplay nebylo málo.

Branky SKV: Skřivánek 2, Blažej

SKV x FBC Start98 3:2

Druhé utkání v sobotu dopoledne proběhlo v ještě úspornější sestavě (k dispozici už nebyl Hanák), než to páteční. Začalo sice nejhůř jak mohlo, když po minutě přeloboval vlastního brankáře Raiter, ale SKV postupně převzalo tempo utkání. SKV dost brzdila nepřesná, resp. špatně zvolená, koncovka v kombinaci s brankářem hostí Zavadilem. Start se sice pokusil v závěru o powerplay, ale z velkého závaru před brankou už vyrovnání nevytěžil.

Branky SKV: Skřivánek, Kapucián, Blažej (?)

SKV x FB Hurrican Karlovy Vary 5:10

V neděli ráno bylo na programu semifinále proti Karlovým Varům. A začátek byl opravdu výborný - po dvou minutách to bylo 2:0 pro SKV. Bohužel to bylo na dlouhou dobu z naší strany vše. SKV bohužel často chybovalo v defenzivě, což Vary hodně trestaly. Soupeř se i díky našim chybám velmi snadno dostal do zápasu a nutno říct, že byl v utkání lepším týmem. V polovině zápasu navíc dostal předpisový sucker-punch loktem do hlavy Skřivánek, pro kterého zápas i turnaj skončil. Závěrečnou powerplay SKV nezahrálo tak dobře jako proti Bohemce a inkasovalo v ní 2 branky přes celé hřiště.

Branky SKV: Beran 2, Jelínek 2, Skřivánek (?)

SKV x FBC Česká Lípa 1:5

Unavený ansámbl čekal v neděli ještě souboj o třetí místo s čerstvě superligovou Českou Lípou. Od začátku se hrál vyrovnaný zápas, kde ale Lípa převyšovala SKV svou produktivitou. Na 1:3 snižoval po přihrávce Duška dělovkou Kuba Záň, ale víc SKV ze svých šancí nevytěžilo.

Branka SKV: Záň J.

Celkové hodnocení je jasně zkreslené počtem hráčů, v neděli už se šlo mírně „přes závit“. Mrzí prohra s Karlovými Vary po nejhorším výkonu na turnaji - šanci na nápravu máme hned v úvodním kole ligy!

Pozitivní věci bychom našli hlavně v úvodních dvou utkáních, kdy fungovala dobře hra do obrany. Potěšily některé některé individuální výkony (nováček Honza Otta, Štěpán Raiter, v úvodních dvou utkáních Petr Blažej atp.) a schopnost celého týmu zabrat a hrát slušná utkání s ligovými konkurenty i v omezeném počtu.

Mezi negativy bychom určitě našli špatnou volbu zakončení a s tím spojenou nízkou produktivitu, neochotu podstupovat osobní souboje, a také kostrbatou rozehrávku, protože kde není pohyb a nabídka, tam nemůže přijít míček. Tím největším negativem, na kterém musíme jako tým zabrat, je ale počet omluvenek - takže doléčit bolístky, rýmičky, dodělat státnice, dovybrat dovolené a do sezony můžeme vejít se silným kádrem, jehož jádro potvrdilo, že se umí opravdu kousnout.

Sestava SKV: Dejmal, Buchta - Záň D., Otta, Raiter, Jelínek - Beran, Skřivánek, Kapucián, Záň J., Rychetník, Blažej, Švejda, Dušek - na jednotlivé zápasy: Hanák, Lanc, Šneberger