Muži doma porazili Start a udělali další krok k záchraně

Superneděle na Vinohradech se domácím celkům povedla bohužel jen na půl. Před vstupem mužské složky do baráže musely Ladies sklonit hlavy před Pantherkami. Co se něžnému pohlaví nepovedlo, zdařilo se mužům.

Vstup do utkání se lépe povedl hostům. V páté minutě sudí nabídli Startu přesilovou hru, kterou zdárně proměnil Volf. Vedení ale kunratickému celku nevydrželo dlouho a už po dvanácti vteřinách srovnával po individuální akci kapitán Svoboda. Start o minutu později znovu zvrátil vývoj první třetiny na svou stranu po trefě Šišmy. Do konce třetiny se ale vedení převrátilo na druhou stranu. Nejprve srovnával Zbyněk Stuchlík, který kousek od velkého brankoviště propálil vše, co mu stálo v cestě. Jednobrankový náskok domácích poté pocházel z hole Králíka, který využil výbornou nahrávku Záně v situaci 2 na 1.

Prostřední perioda byla o něco klidnější, aspoň co se týče gólů. Ve 29. minutě byl vyloučen hráč hostí Kropáček, s přesilovkou ale SKV nenaložilo dle svých představ a dokonce se v závěru početní výhody musel blýsknout svým zákrokem Weissgärber. Střelecky při chuti byl následně Nigrin, prozatím ale jen seřizoval mířidla. Necelé 4 minuty před koncem prostřední části zakončoval akci celé první lajny Dolejš. Do pohodlnějšího tříbrankového vedení poslal svůj tým odchovanec Nigrin, který svou typickou „podzimní“ střelou rozjásal naplněnou Sokolovnu.

Náskok se jal navyšovat v poslední části Svoboda, který na své konto po bekhendovém přehození gólmana přidal už třetí kanadský bod. Následně byl za blokování hokejky vyloučen Mareš a domácí čelili druhé přesilovce v utkání. Oslabení se tentokráte vyvíjelo lépe pro Sokol a chvíli před návratem Mareše se síly na hřišti dokonce vyrovnaly. Štyler po střele neuhlídal svou hokejku a ta se střetla s uchem Renčína. Obránce Startu tak chtě nechtě musel opustit hřiště na celých pět minut. Z dlouhé početní výhody ale Vinohrady vytěžily pouze jediný gól, ze kterého se mohl radovat Dolejš. To už ale na světelné tabuli svítilo skóre 7:2 pro domácí a málokdo očekával nějaký zvrat. Přesto se hosté nevzdávali a nadechli se k poslednímu odporu. Třemi brankami v řadě korigovali výsledek postupně Kiprov, Piňos a Vavro na 7:5, a dvě minuty před koncem utkání bylo ještě zaděláno na drama. Všechny naděje hostů ale vzápětí uhasil Renčín, který nenápadnou kličkou překonal Lupoměcha. Start i tak sáhl ke hře bez gólmana, kterou deset vteřin před závěrečnou sirénou trestal Svoboda a do opuštěné branky zkompletoval hattrick.

Barážovou sérii hranou na tři vítězná utkání mají tedy lépe rozehranou Vinohrady. Start je ale nejen na domácí půdě velmi silným soupeřem a rozhodně našim SKV Boys nedá nic zadarmo. Vzájemný souboj o nejvyšší soutěž pokračuje již tento víkend na palubovce v Kunraticích. Přijďte podpořit Vinohrady v boji o extraligu i vy! Držme se!

TJ Sokol Královské Vinohrady - FBC Start98 9:5 (3:2, 2:0, 4:3)

Branky a nahrávky: 6. Svoboda, 12. Stuchlík Z. (Svoboda), 15. Králík (Záň), 37. Dolejš (Stuchlík Z.), 39. Nigrin (Raiter M.), 42. Svoboda (Rossi), 48. Dolejš (Záň), 59. Renčín (Rossi), 60. Svoboda - 5. Volf (Kiprov), 7. Šišma (Stejskal), 52. Kiprov (Šišma), 52. Piňos (Vavro), 58. Vavro (Pražák). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 2:1 + Matěj Štyler 5. Využití: 1:1. Diváci: 206.

Sestava SKV: Weissgärber – Nigrin, Rossi, Zezulka, Stuchlík O., Raiter Š., Houra – Gregor, Svoboda (C), Dolejš, Raiter M., Stuchlík Z., Renčín, Mareš, Králík, Záň, Beran, Konečný.