Muži jdou v poháru dál! Ve skupině vyzvou mimo jiné i Boleslav

Svěřenci trenéra Martina Hovořáka nepodali v Králově Dvoře v rámci 5. kola Poháru České pojišťovny zcela přesvědčivý výkon, nakonec si však po výhře 9:7 zajistili postup mezi 16 nejlepších celků.

Zápas se pro Vinohradské vyvíjel zprvu dobře. Skóre otevřel pěknou ranou Lukáš Gregor. O chvíli později využil přesilovku Petr Hartman a hosté vedli 2:0. Jenže Králův Dvůr dokázal ještě do konce úvodní části výsledek otočit. V rozmezí pěti minut domácí nasázeli za záda brankáře Weissgärbera tři góly a ještě stihli neproměnit trestné střílení.

Sokolové chtěli do druhé části vstoupit lépe soustředění, ale hned na začátku prostřední dvacetiminutovky využil zaváhání vinohradské obrany Radek Križko a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Zkušený útočník, který v minulosti působil dlouhé roky ve Spartě, tak odstartoval přestřelku, která se ve druhé třetině strhla.

Vinohrady pak totiž zásluhou Zavadila a Linharta srovnaly, ale domácí opět odskočili do jednobrankového vedení, když se trefil bývalý hráč SKV Patrik Kovářík. Ve 39. minutě hosté zaznamenali hned dvě úspěšné trefy. Nejprve vyrovnal Skřivánek a po něm po dlouhé době poslal hosty do vedení Gregor. Jenže ani tentokrát to domácí nevzdali a do konce druhé části srovnali na 6:6.

Přestřelka pokračovala i na počátku poslední periody. Zavadil svým druhým gólem znovu strhl vedení na stranu Vinohrad, ale domácím se povedlo ještě jednou odpovědět. Podruhé v utkání se prosadil Kračunov a zařídil stav 7:7. Poté už úřadovali jen hosté. Trefili se Štěpán Raiter a Lukáš Gregor, který zároveň zkompletoval hattrick.

Vinohrady po výhře 9:7 slaví postup, i když jim soupeř ze třetí nejvyšší soutěž činil značné potíže. Postup se však počítá a Vinohradští se v osmifinálové fázi poháru střetnou s Mladou Boleslaví, Českou Lípou a s jedním z dvojice Tatran/Liberec.

T.B.C. Králův Dvůr - TJ SKV 7:9 (3:2, 3:4, 1:3)

Branky a nahrávky: 12. Kračunov (Križko), 14. Petrmichl (Horký), 17. Merhout (Petrmichl), 23. Križko, 29 Kovářík (Chaloupka), 40. Petrmichl (Horký), 41. Kračunov (Kubert) - 3. Gregor (Zavadil), 5. Hartman (D. Záň), 27. Zavadil (Gregor), 27. Linhart (Skřivánek), 39. Skřivánek (Zavadil), 39. Gregor (Králík), 41. Zavadil (Skřivánek), 45. Linhart (Š. Raiter), 58. Gregor (Hartman). Rozhodčí: Herman, Oriš. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 120.