Muži nezvládli třetí třetinu a z Ostravy odjíždějí bez bodu

Vinohradští dlouho drželi s domácím FBC krok, jenže ve třetí třetině zcela vypadli z role. Ostrava během ní nasázela do vinohradské branky osm zásahů a celkově zvítězila 11:3.

Skóre zápasu otevřel Tomáš Svačinka. Vinohrady se však v úvodní části prezentovaly sebevědomým výkonem a po dvou brankách se dostaly do vedení. Nejprve se z dálky prosadil kanonýr Bína a po něm přidal druhou trefu Gregor.

Ostrava i do druhé třetiny vstoupila lépe a dvěma góly otočila utkání ve svůj prospěch. V závěru druhé části ještě dokázal srovnat Hanák, který parádně trefil balonek ze vzduchu, to byl ovšem poslední úspěšný zásah, na který se Vinohradští zmohli. Pak už se zapisovali do střelecké listiny pouze domácí.

Ze třetí dvacetiminutovky uplynulo pouhých 11 vteřin a Jakub Robenek rozjásal domácí fanoušky. Jak se později ukázalo, šlo o vítěznou trefu. Vinohradským poté zasadily těžký úder dvě slepené branky ze 46. minuty, kterými Ostrava odskočila už na rozdíl tří gólů.

Svěřenci Martina Hovořáka se i tak snažili o zvrat a zkoušeli hru bez brankáře, jejich píle se však změnila v křeč a domácí přidávali jeden gól za druhým. Nakonec se počet ostravských gólů zastavil na číslovce 11.

Vinohradští tak ani ve třetím kole nebodovali. Šanci na nápravu mají už v tom dalším, kdy na domácí půdě přivítají nováčka z Litvínova. Duel se kvůli Poháru mistrů uskuteční až za dva týdny.

FBC Ostrava – TJ Sokol Královské Vinohrady 11:3 (1:2, 2:1, 8:0)

Branky: 1. T. Svačinka (Eichner), 25. Eichner (Hrabal), 28. Eichner (Hrabal), 41. Robenek (Vojtíšek), 46. Zbořil (Robenek), 46. Trulík, 53. Vojtíšek (Robenek), 55. Trulík (Hrabal), 59. Hrabal (Trulík), 60. Pastor (Klečka), 60. Robenek (T. Svačinka) – 12. Bína (Š. Raiter), 20. Gregor (Z. Stuchlík), 39. Hanák (Kareš). Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 112.

Sestava SKV: Weissgärber - O. Stuchlík, Š. Raiter, D. Záň, Rossi, Nigrin, Zezulka, Houra - Z. Stuchlík, Bína (C), Gregor - M. Raiter, Skřivánek, Zavadil - J. Záň, Kareš, Králík - Hanák, Linhart. Trenér: Martin Hovořák.