Muži opět nezvítězili, se Startem prohráli po nájezdech

Mužské áčko nezvítězilo ani ve svém druhém střetnutí v nové sezoně a v derby se Startem prohrálo 5:4 po samostatných nájezdech.

Derby se Startem mělo vždy zajímavý náboj. Tím spíše, že se letos v týmu soupeře sešli hned čtyři bývalí hráči Vinohrad. Zápas začali lépe hosté, kteří se rychle díky dvěma brankám Honzy Králíka dostali do dvougólového vedení. Vinohradští pak ve zbytku první třetiny nevyužili kvantum dalších šancí,  což je ve výsledku mohlo pořádně mrzet. Třetí branku SKV ještě dokázal přidat kapitán Jarda Votruba.

Druhá část se sokolům nepovedla. Start trochu přidal ve hře směrem dopředu a naopak Vinohrady začaly vytvářet zbytečné chyby. Nejprve za domácí tým snížil Mucha a po něm se trefil ještě Trčálek, jenž v loňské sezoně oblékal dres Vinohrad. A protože SKV ve druhé periodě branku nevstřelilo, podařilo se domácím dostat se na dostřel.

V úvodu třetí části se svěřenci trenéra Pazdery vzpamatovali a Pepa Mareš poslal Vinohradské znovu do dvoubrankového vedení. Jenže poté hosté při hře 4 na 4 zariskovali a vzápětí inkasovali třetí branku. Minutu a půl před koncem pak srovnal Volf a vystřelil domácím alespoň prodloužení. V něm branka nepadla. Rozhodnout musely až samostatné nájezdy. Lépe je zvládl domácí Start, který si tak připsal do tabulky bonusový bod.

FBC Start98 - TJ X3M SKV 5:4 (0:3, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 26. Mucha (Volf), 29. Trčálek (Vavro), 53. Kropáček (Vavro), 59. Volf (Mucha), rozhodující nájezd Jan Svoboda - 5. Králík ( Linhart), 12. Králík (Linhart), 16. Votruba, 43. J. Mareš (Z. Stuchlík). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 82.

Sestava SKV: Mrkos (samostatné nájezdy Buchta) - Kovářík, Lanc, Votruba (C), Houra, Smutný, Raiter, Pokorný, Chvátal - Svoboda, Z. Stuchlík, J. Mareš - Gregor, Rossi, Dolejš - Králík, Záň, Linhart - Kytka. Trenéři: Jan Pazdera, Martin Hovořák a Vilém Svoboda.