Muži padli s Rožnovem po nájezdech

Boys sice ve čtvrtek přivezli důležité vítězství z horké půdy v Ústí nad Labem, v domácím utkání ale podlehli Rožnovu po nájezdech

Co víc si hned na začátek zápasu přát, než přesilovou hru. Oba týmy se ještě nestačily pořádně rozkoukat a SKV mělo početní výhodu. S tou ale nenaložilo vůbec dobře, jelikož branku nejenže nevstřelilo, ale dokonce inkasovalo. Nepokrytý Polášek mohl slavit ve vlastním oslabení. Do dvoubrankového vedení poslal Rožnov Burýšek. Neproměňování šancí Vinohrad prolomil Zavadil, který společně s Jakubem Záněm potrestal chybu v hostující rozehrávce. Nepříznivý stav pro domácí ještě v úvodní třetině zvrátil Dominik Záň a do šaten se šlo se skórem 2:2.

Prostřední dvacetiminutovka byla velmi skoupá nejen na šance ale i na góly. Střelci na každé straně vyslali pouhé čtyři střely mířené přesně na strážce branek. A z tohoto skromného počtu byl pouze jeden pokus přesný. Do tabulky střelců se zapsal Lisa, který se prosadil střelou od mantinelu.

Ve třetí třetině se ale událo o poznání více událostí. Nejprve šly Vinohrady do dvoubrankového vedení zásluhou Zavadila. Ten rozjásal přítomné diváky již v čase 40:31. Rožnovští odpověděli přesnou ranou Velecha a následně měli i velkou šanci k vyrovnání, jelikož domácí šli do čtyř. SKV se ale vlastního oslabení nezaleklo a hosty téměř nepustilo k míčku. Šanci na reparát dostal Rožnov necelých 9 minut před koncem základní hrací doby. Ale ani druhá přesilová hra nepřinesla Sršňům kýžený vyrovnávací gól. Hosté ale nesložili zbraně, tři minuty před koncem si vybrali oddechový čas a sáhli ke hře bez brankáře. Trenérský tah se vyplatil a Rožnov srovnal na 4:4.

V prodloužení si střely připisovali pouze domácí hráči. Ciompa v brance ale zlikvidoval všechny čtyři pokusy a tak se SKV už počtvrté v této sezóně muselo chystat na rozhodující nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl rožnovský Kittel, který v šesté sadě trestných střílení přisoudil druhý bod hostům.

TJ Sokol Královské Vinohrady - 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm 4:5 (2:2, 1:0, 1:2, 0:0) po sam. náj.

Branky a nahrávky: 14. Zavadil (Záň J.), 19. Záň D. (Hartman), 35. Lisa (Jelínek), 41. Zavadil (Stuchlík Z.) - 3. Polášek (Kratochvíl), 8. Burýšek (Velech), 46. Velech (Hegar), 58. Kittel (Krhut), rozhodující nájezd Kittel. Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 52.

Sestava SKV: Weissgärber – Stuchlík O. (C), Vnuk, Záň D., Zezulka, Lanc, Totzauer, Suchý – Záň J., Stuchlík Z., Zavadil, Hartman, Lisa, Skřivánek, Mikšovský, Hanák, Burian, Jelínek, Beran. Trenér: Martin Hovořák.