Muži padli v Pardubicích, o extraligu bude ještě dlouhý boj

Vinohrady nedokázaly odvrátit první matchball Pardubic a po kruté porážce 3:9 musí do druhého kola play down. Zde změří síly s horším z dvojice Otrokovice-Liberec ve hře o baráž.

Úvodní dějství nabídlo velmi opatrnou hru na obou stranách. Týmy hrály ze zajištěné obrany a moc zákroků brankářů k vidění nebylo. První velkou šanci se ocitl v deváté minutě Králík, chumlu před brankou ale nedokázal využít. O tři minuty později byl poněkud neobvykle vyloučen gólman, bohužel to byl vinohradský Mrkos. Pardubice ale nepotvrdily slušnou bilanci proměněných přesilovek a zápas byl stále bez branek. V šestnácté minutě zahrozil pardubický Ďopan, Mrkos byl ale připraven a z protiútoku se prosadil po krosové nahrávce Gregora Rossi. Jednobrankové vedení bylo do konce první dvacetiminutovky smazáno zásluhou Brychty.

Zpět do vedení poslal Vinohrady Zbyněk Stuchlík, na dlouhou dobu to bylo ale bohužel od Pražanů všechno a začali se prosazovat pouze domácí. Za Pardubice srovnával Teichman a o tři minuty později strhli Východočeši vedení na svou stranu zásluhou fantoma Krajcigra. SKV se snažilo přitvrdit hru a nenechat domácím ani kousek prostoru, nebylo jim to ale moc platné. Vyloučení Zbyňka Stuchlíka v závěru třetiny stihl během tří vteřin potrestat Zozulák, a s Vinohrady to začínalo vypadat bledě.

Celá série probíhala prakticky stejně. Jednou šel do vedení celek Pardubic, podruhé to byly Vinohrady. Utkání vždy skončila jednobrankovým rozdílem a nebylo rozhodnuto do posledních vteřin. To ale neplatilo o tomto zápasu. V poslední periodě SKV obdrželo tři branky během tří minut a bylo po zápase. Psychický tlak Vinohrady bohužel nevydržely a stíhací jízdu nepředvedly, přestože sáhly po hře bez brankáře. Jiskřičku naděje vykřesal gólem na 3:7 Dolejš, ta byla ale okamžitě uhašena gólem Krajcigra do prázdné branky. O minutu později svého spoluhráče napodobil Dlesk, který do odkryté svatyně SKV pečetil pardubické vítězství. Necelé tři minuty před koncem se SKV klepalo z vidiny nehezké desítky, Mrkos ale nařízený nájezd Východočechů zneškodnil. Domácí to ale nemuselo mrzet a po výhře 9:3 slaví záchranu v nejvyšší tuzemské soutěži.

Sokoly z Vinohrad nyní čeká druhé kolo play down, ve kterém změří síly s horším celkem z dvojice Otrokovice-Liberec. Z této dvojice má zatím lépe nakročen Liberec, který vede v sérii 3:2. Poražený ve druhém kole play down automaticky sestupuje do první ligy, vítěz musí sehrát ještě baráž o udržení.

Vinohrady se mohou opřít o velmi produktivní druhou lajnu, která v sérii s Pardubicemi zařídila 14 branek z 26. Nejvíce gólů má na svém kontě Jakub Renčín (6), v těsném závěsu je Milan Bína (5) a zdatně jim sekunduje obránce z první formace Martin Rossi (4). A že to druhému útoku tak střílí? Není vůbec divu, třetím forwardem je totiž Zbyněk Stuchlík, který svým spoluhráčům připravil hned 6 finálních nahrávek. Kamenem úrazu mužského áčka jsou ale přesilovky. Z 12 nabídnutých početních výhod Sokolové využili jen 3. Oslabení se SKV taky moc nevede, Pardubice potrestaly 7 vyloučení Vinohrad z 12. Největšího provinilce vinohradských najdeme paradoxně také ve druhé lajně – Ondřej Stuchlík má na kontě 9 trestných minut.

Všichni vinohradští však doufají, že sezona pro muže A bude ještě hodně dlouhá a se šťastným koncem. Společně stále věříme a razíme heslo držme se!

Sokol PPAS Pardubice - TJ Sokol Královské Vinohrady 9:3 (1:1, 3:1, 5:1)

Branky a nahrávky: 18. Brychta (Ďopan), 29. Teichman (Zozulák), 32. Krajcigr (Krigovský), 40. Zozulák (Teichman), 41. Teichman (Burian), 43. Krajcigr (Bahník), 44. Krajcigr (Lisa), 54. Krajcigr, 55. Dlesk  - 16. Rossi (Gregor), 24. Stuchlík Z., 54. Dolejš. Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. Diváci: 253.

Sestava SKV: Mrkos – Nigrin, Rossi, Stuchlík O., Raiter Š., Houra, Zezulka, Záň – Gregor, Dolejš, Svoboda (C), Bína, Stuchlík Z., Renčín, Mareš, Králík, Raiter M., Konečný, Beran. Trenér: Jan Pazdera.