Muži přestříleli Wizardy a v osmifinále je čeká Liberec

Mužské áčko napodobilo ženský tým a rovněž si vybojovalo postup do dalšího kola Poháru České pojišťovny.

Vinohrady sice odehrály zápas třetího kola Poháru České pojišťovny na domácí půdě, jako domácí tým však byli vedeni Wizardi. Do role jasného favorita byl pasován vinohradský celek, který se však musel obejít hned bez dvou brankářských opor. V brance tak nastoupil Jirka Buchta, kterému kryl záda odchovanec SKV Jakub Záhora.

Úvodní minuty naznačily, jak bude vypadat obraz celého střetnutí. SKV drželo míček na čepelích, soupeř naproti tomu sázel na zajištěnou obranu a rychlé brejky. Úvod Vinohradským vyšel. Již po necelých dvou minutách uplatnil důraz v zakončení Martin Rossi a poprvé rozevlál síťku za gólmanem soupeře. SKV navyšovalo skóre a do konce první části vstřelilo dalších šest branek. Wizards dokázali reagovat pouze jediným úspěšným zásahem.

Ve druhé třetině se brankostroj SKV zastavil. Vinohrady si i nadále držely herní převahu, ale nedokázaly ji gólově zužitkovat. Soupeř však působil čím dál tím více nekoncentrovaně a výsledek nezdramatizoval. Navíc, ve 26. minutě se skácel na zem po jednom ze soubojů Tomáš Kincl a rozhodčí nikoho z vinohradských nepotrestali. Situaci však neunesl Jaroslav Kincl a obdržel červenou kartu. Wizards tak přišli hned o dva hráče najednou, navíc se museli pět minut bránit v oslabení.

Ani třetí třetina nepřinesla vinohradskou smršť, Vinohrady zkoušely i hru bez brankáře, třetí část dokonce prohrály, ale postup si již vzít nenechaly. Postupují tak do osmifinále Poháru České pojišťovny, ve kterém se utkají s Libercem.

DDM Praha 10 - TJ SKV 4:10 (1:7, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky:
14. K. Smutný (Heller), 37. Heller (Vašíček), 41. K. Smutný (Heller), 60. Zoth (Smutný) - 2. Rossi, 11. Mareš (Kovářík), 13. Rossi (Votruba), 14. Záň (Raiter), 15. Lanc (Z. Stuchlík), 17. M. Smutný (Záň), 20. Svoboda (Lanc), 29. Kovářík (Lanc), 39. Houra (Rossi), 60. Linhart (M. Smutný). Rozhodčí: Špála, Novák. Vyloučení: 1:2, navíc J. Kincl ČK3. Využití: 0:1. Diváci: 25.

Sestava SKV: Buchta - Kovářík, Lanc, Votruba (C), Houra, Smutný, Raiter, Pokorný, Chvátal - Svoboda, Z. Stuchlík, Mareš - Gregor, Rossi, Dolejš - Králík, Záň, Linhart - Kytka. Trenéři: Jan Pazdera, Martin Hovořák a Vilém Svoboda.