Muži přetlačili Litvínov

Po většinu utkání tahaly Vinohrady v Litvínově za kratší konec provazu. Po přestřelce, ve které padlo celkem 15 gólů, se ale přeci jen radují z tříbodového vítězství.

Vstup do utkání vůbec nenapovídal o tom, že by to s Vinohrady mohlo vypadat v průběhu zápasu bledě. Hned první vážnější šanci proměnil Gregor hned ve druhé minutě. O chvíli později bylo srovnáno zásluhou Hocelíka, na to ještě SKV dokázalo odpovědět trefou Zavadila. Vinohrady dokázaly bez ztráty kytičky přestát i oslabení, to ale Litvínovu do konce prvního dějství nemuselo vůbec vadit. Po nařízeném trestném střílení Skuhrovec srovnával na 2:2 a Hocelíkovi na hattrick stačilo necelých 19 minut, když ještě před první sirénou upravoval na 4:2 pro domácí Bivoj.

První varování pro Vinohrady obstaral už sedmnáct vteřin po buly Skalitz, tentokrát si ještě hosté mohli ale oddechnout. Vrásky na čele trenéra Hovořáka ale zaručeně přidělaly dvě rychlé branky v režii Krejčího a Kheka. To už na světelné tabuli svítilo hrozivých 6:2 pro Litvínov. Na šestou branku ale bleskově odpověděl ve spolupráci s Gregorem Dominik Záň. Náskok domácích ještě snížil ve 36. minutě Zbyněk Stuchlík, Bivoj ale díky další trefě Hocelíka odskočil zpět do tříbrankového vedení. Necelé dvě minuty před koncem prostřední periody snížil na rozdíl dvou branek Rossi.

Ztráta dvou gólů není ve florbale nic hrozného, Vinohrady ale zažívaly ve třetí třetině krušné chvilky. Marně dobývaly Hruškovu branku a Mrkos na druhé straně také neměl málo práce. Přesto v 54. minutě dostalo SKV výhodu v podobě přesilové hry, kterou dokázalo využít. Na rozdíl jediného gólu snižoval Rossi. Po necelé minutě měly Vinohrady další přesilovku, kterou pouhou vteřinu před jejím ukončením proměnil Zavadil. Vyrovnané skóre opět nevydrželo dlouho a tentokrát se do vedení dostali Boys. Přesně minutu před závěrečným hvizdem zkompletoval hattrick Zavadil a dokonal tak obrat svého týmu.

SK Bivoj Litvínov - TJ Sokol Královské Vinohrady 7:8 (4:2, 3:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 7. Hocelík (Hulič), 14. Skuhrovec, 17. Hocelík (Kropáček), 19. Hocelík (Werner), 25. Krejčí, 26. Khek (Pecháček), 38. Hocelík (Hulič) - 2. Gregor, 10. Zavadil (Skřivánek), 27. Záň D. (Gregor), 36. Stuchlík Z. (Bína), 39. Rossi (Kroupa), 55. Rossi (Kroupa), 58. Zavadil (Kroupa), 60. Zavadil (Renčín). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 2:1; využití: 0:2. Diváci: 185.

Sestava SKV: Mrkos – Stuchlík O., Raiter Š., Houra, Rossi, Kroupa, Záň D., Zezulka – Bína (C), Gregor, Stuchlík Z., Raiter M., Záň J., Kareš, Skřivánek, Zavadil, Renčín, Králík, Hanák, Linhart. Trenér: Martin Hovořák.