Muži se dvěma prohrami rozloučili se sezOnou

O víkendu pokračovala vyrovnaná série s brněnským Hattrickem. Boys se v zápasech bohužel nedokázali vyvarovat mnoha vyloučení a Brno využilo domácí prostředí k postupu do další části play off.

Že v této sérii budou rozhodovat maličkosti, bylo jasné ještě před jejím startem. Brno a Vinohrady měli po základní části shodný počet bodů a po výběru soupeřů na sebe zbyli. Nikoho tedy nepřekvapilo, že po prvním víkendu se série do Brna přesouvala za stavu 1:1. Málokdo ale tušil, že se Vinohrady z Brna vrátí s prázdnou a zároveň bez naděje na postup do nejvyšší tuzemské soutěže.

Úvodní třetina sobotního zápasu přinesla pouhé dvě branky. Jako první do vedení šli domácí, zásluhou Fuchse, který i s trochou štěstí dokázal skákavou střelou překonat Weissgärbera. Za hosty z Prahy dokázal srovnat Linhart díky nařízenému trestnému střílení.

Vstup do druhé periody se naopak povedl SKV. Skřivánek se dokázal prosadit z dorážky a Vinohrady šly do vedení. Boys se bohužel nevyvarovali mnoha vyloučení v utkáních, což je prakticky stálo výsledek celé série. Například v sobotním utkání se všechna čtyři vyloučení SKV vtěsnala do druhé třetiny, což Brno potrestalo nejenom vyrovnáním na 2:2, ale i následným gólem Řeháčka, který upravoval na 3:2 pro Hattrick.

Zkraje třetí třetiny vstřelil Brom čtvrtou branku Brna, což se v závěrečném zúčtování mohlo považovat za rozhodující. Kejík v brněnské brance za svá záda tento večer pustil už pouze jedinou střelu, která vzešla z hole Hartmana. Brno ale na tento kontaktní gól odpovědělo přesnou ranou Grábla a dvoubrankový náskok si už nenechalo vzít.

FBŠ Hummel Hattrick Brno - TJ Sokol Královské Vinohrady 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahávky: 10. Fuchs (Vojtíšek), 27. Vojtíšek (Houbal), 34. Řeháček (Houbal), 43. Brom (Hauser), 55. Grábl (Brom) - 15. Linhart, 22. Skřivánek (Hartman), 50. Hartman (Skřivánek). Rozhodčí: Filipčík, Filipčík. Vyloučení: 0:4. Využití: 1:0. Diváci: 169.

Nedělní situace byla pro Vinohrady jasná. Buď vyhrají a bude se rozhodovat v Praze, nebo se musí rozloučit se sezónou a vysněným postupem do superligy. SKV ale nakročilo do zápasu levou nohou, jelikož hned v 10. minutě muselo přečkat oslabení. To se jim povedlo a tuto nepříjemnost za spoluhráče Suchého odčinil Skřivánek, když otevřel skóre zápasu. Během necelých tří minut ale bylo opět srovnáno zásluhou Habra.

Druhá třetina patřila oběma brankářům. Kejík vykryl všech sedm střel SKV a Weissgärber zase pět brněnských. Na skóre neměla vliv ani přesilovka Vinohrad, která jim byla nabídnuta hned zkraje druhé dvacetiminutovky.

Lámat chléb se tedy musel v závěrečné třetině. Vinohrady opět odskočily do vedení, když se z půlky hřiště dokázal prosadit Jelínek. Brno ale našlo rychlou odpověď, a to v podobě hned dvou branek. Nejprve srovnával Grábl a následně zatloukl poslední hřebíček do vinohradské rakve Brom. Na vedoucí branku Hattricku reagovaly Vinohrady oddechovým časem, což jim ale bohužel nepomohlo. Velkou šanci na srovnání dostaly ještě v 58. minutě, kdy se na trestnou lavici odporoučel brněnský Grábl. O závěrečný tlak a kýžený gól se ale o minutu později připravilo SKV samo, jelikož ke Gráblovi putoval i Zbyněk Stuchlík. V posledních minutách utkání se již Kejík nenechal ničím překvapit a Brno mohlo před domácími fanoušky slavit postup do další části play off.

FBŠ Hummel Hattrick Brno - TJ Sokol Královské Vinohrady 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 16. Habr (Fuchs), 55. Grábl (Gregor), 57. Brom (Ondráček) - 14. Skřivánek (Hartman), 51. Jelínek (Lisa). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 145.

Sestava SKV: Weissgärber – Stuchlík O. (C), Jelínek, Vnuk, Záň D., Lanc, Suchý, Zezulka – Stuchlík Z., Linhart, Zavadil, Dolejš, Skřivánek, Hartman, Lisa, Hanák, Záň J., Beran. Trenér: Martin Hovořák.