Muži slaví první extraligové body!

Po nervy drásajícím utkání s Otrokovicemi si připisuje mužské Áčko první body do tabulky.

Vinohrady po čtyřech zápasech tížila na bodovém kontě nula stejně, jako jejich nedělního soupeře z Otrokovic. Úvodní vteřiny slibovaly lítý boj, který bude záviset na každé sebemenší chybičce a na tom, který z mužů v brance se lépe vyspal. I když oficiální statistiky mluví jinak, střeleckých pokusů nebylo zrovna málo, z větší části je však na obou stranách likvidovala poctivá obrana. Do první vážnější šance se dostali domácí v páté minutě, kdy přečíslení 2 na 1 řešil Svoboda střelou na vzdálenější tyč, kterou si Michajlovič pohlídal. Následovalo několik výhrůžek od hostů, které pocházely z holí Petříka a Sovjáka, jejich projektily se ale vždycky zastavily na tělech obránců. Jako první, kdo seřídil mířidla, byl Zbyňa Stuchlík, který se po nařízené standardní situaci jako první dostal k odražené střele Milana Bíny a střelou mezi nohy překonal Michajloviče. Následovala hra poněkud nahoru dolů, při které žádný z týmů neměl převahu. Do tabulky střelců se v první třetině snažil zapsat Štěpán Raiter i jeho bratr Matěj, Michal Dolejš i Honza Svoboda, žádný ze sniperů však úspěšný nebyl. Na konci prvního dějství tak na tabuli svítilo skóre 1:0 pro SKV.

Během patnácti sekund druhé třetiny dostaly Vinohrady varování od otrokovického Kostky, ten však ještě ale mířil vysoko nad. Srovnání se Panthers dočkali během minuty, kdy střelou od mantinelu na bližší tyč překonal Mrkose Graclík. Ze stejného místa to o několik sekund zkoušel i Martin Nagy, ten si však už na vinohradském gólmanovi vylámal zuby. Ve třicáté druhé minutě byla nařízena rozehrávka domácích po hře vysokou holí od Michala Nagyho, tomu se výrok ale vůbec nelíbil a o to víc, když z této standardky SKV vstřelilo gól. Reklamace u rozhodčích však byla zbytečná a tak se mohl skvěle hrající Matěj Raiter radovat ze svého prvního extraligového zásahu. O dvě minuty později byl při samostatném úniku zastřihnut tipec Michalíkovi a bylo nařízeno trestné střílení. K nájezdu se postavil Honza Svoboda, nic složitého nevymýšlel a prostě poslal Vinohrady do dvoubrankového vedení. Do konce druhé třetiny se objevoval na hřišti šermířský trojboj, ale ze židlí zvedl 12 sekund před koncem periody Milan Bína, kterého zázračně vychytal Michajlovič.

Třetí dějství nabídlo dvacet minut drásání nervů. Šance střídala šanci a kličky od Zbyňka Stuchlíka. Spálené šance byly na obou stranách, nutno však podotknout, že oba brankáři si připsali nejen efektivní ale i efektní zákroky. Otrokovice se hnaly za snížením, čehož se dočkaly v čase 48:44. Otrokovický Kostka překonal Mrkose dobře umístěnou střelou a vykřesal tak naději pro hosty. Po time-outu, který si Otrokovice vybraly necelé tři minuty před koncem, se hosté usadili na své útočné polovině a o několik okamžiků později už pádil Michajlovič na střídačku. Minutu a půl dlouhá power-play však Pantherům kýžený gól nepřinesla a tak se mohlo SKV radovat z historicky prvních tří bodů v nejvyšší tuzemské lize.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Panthers Otrokovice 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Stuchlík (Bína), 32. Raiter (Renčín), 34. Svoboda - 22. Graclík (Bouška), 49. Kostka (Nagy Mi.). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Diváci: 143.

Sestava SKV: Mrkos - Zezulka, Houra, Lanc, Rossi, Raiter M., Raiter Š. - Bína, Stuchlík Z., Dolejš, Svoboda (C), Mareš, Gregor, Renčín, Michalík, Záň, Smutný. Trenér: Jan Pazdera.