Muži vezou tři body z Kopřivnice

Mužské áčko dokázalo v divoké přestřelce zdolat vikingy z Kopřivnice a zvítězilo 9:8. V tabulce se Vinohradští posunuli o jedno příčku vpřed.

Vinohradští měli skvělý vstup do zápasu. Skóre otevřel v páté minutě Linhart. SKV pokračovalo ve své snaze zaskočit domácí Vikings a v 11. minutě přidalo další dvě slepené branky. Nejprve Pinďáka překonal Raiter a pak ještě Kovářík. Třetinu z říše snů uzavřeli úspěšnými zásahy Dolejš a Králík. Kopřivnici v první třetině nestíhala.

Jestliže první třetina byla ze strany hostujícího celku výborná, ta druhá byla úplným opakem. Vinohrady v ní inkasovaly sedm (!) branek a Kopřivničtí se dostali zpátky do zápasu. Nepomohl ani oddechový čas, který si trenér Pazdera vzal po páté obdržené brance. Přesto Vinohrady skórovaly ve druhé třetině dvakrát a udržely si těsný náskok.

V úvodu třetí dvacetiminutovky navýšil vinohradský náskok Dolejš a už to vypadalo, že si Vinohrady závěr zápasu pohlídají. Jenže Vikings se opět dostali na dostřel a až do samotného závěru usilovali o vyrovnání. Sokolové už si těsné vedení udrželi a v na střely bohatém střetnutí triumfovali 8:9. Nejlepším hráčem Vinohrad byl Honza Králík, který byl u čtyř branek svého týmu.

FBC Vikings Kopřivnice - TJ X3M SKV 8:9 (0:5, 7:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. Rebroš (Vávra), 26. Matúš (Sladkovský), 29. Rebroš (Vávra), 31. Sladkovský (Longauer), 31. Matúš (Vávra), 34. Vávra (Matúš), 36. Nehera (Lichnovský), 43. Matúš (Lichnovský) - 5. Linhart (Gregor), 11. Raiter (Gregor), 11. Kovářík (Dolejš), 17. Dolejš (Kovářík), 19. Králík (Mareš), 26. Mareš (Králík), 30. Mareš, 37. Rossi (Králík), 42. Dolejš (Králík). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 107.

Sestava SKV: Weissgärber - Raiter, Rossi, Záň, Kovářík - Svoboda (C), Z. Stuchlík, Dolejš - Smutný, Králík, Mareš - Linhart, Gregor, Zezulka - Häusl. Trenér: Jan Pazdera.