Muži vezou z Paskova tři body!

Mužské áčko na závěr letošního roku nezaváhalo a z Paskova si odváží vítězství 9:4. Čtyřmi kanadskými body se na výhře podílel útočník Zbyněk Stuchlík.

Předvánoční víkend si hráči A týmu zpestřili posledním utkáním tohoto roku ve vzdálené Ostravě s místním týmem Paskov Saurians, který se krčí beznadějně na poslední příčce tabulky. Kdo však očekával nudný zápas, tak se rozhodně mýlil!

Hned od prvních sekund se rozběhl svižný florbal, a aby toho nebylo málo, tak hned v čase 0:44 musel brankář SKV Karel Mrkos čelit trestnému střílení po faulu Honzy Svobody v předbrankovém prostoru. Jelikož balonek Kurečku z Paskova vůbec neposlouchal a v rozhodující chvilce mu nadskočil, tak Mrkos téměř nemusel ani zasahovat! Následovala tedy přesilovka Paskova. V ní však paradoxně udeřily Vinohrady, konkrétně v čase 1:31 Jakub Záň za asistence Zbyňka Stuchlíka, stav 0:1 pro SKV! Po radostném začátku však přišla čtvrtá minuta v podání Paskova, nejdříve po rychlé rozehrávce brankáře zavěsil v čase 3:32 Louda (1:1) a poté si ještě projel slalom v obraně SKV Kozlík a rázem Paskov vedl 2:1! Do šaten se však šlo za stavu 2:2, jednadvacet vteřin před koncem usměrnil balonek za Mikeskova záda Michal Dolejš a bylo zas o něco veseleji!

Začátek druhé třetiny patřil rozhodně Vinohradům, v čase 21:26 dostal do vedení SKV Michal Smutný a přesně minutu na to v čase 22:26 zvýšil na 2:4 po krásné střele z otočky Ondřej Houra! Už to vypadalo, že se z utkání stane jednostranná záležitost, ovšem to by to nesměl být zápas SKV! Paskov dokázal odpovědět v závěru třetiny dvěma góly po hrubých chybách v obraně Vinohrad a po druhé siréně tak nečekaně svítil na světelné tabuli stav 4:4.

Ve třetí třetině však Vinohrady ukázaly, kdo je na hřišti pánem a kdo na jaké místo v tabulce patří! Hned v první minutě vymetl horní růžek Mikeskovy brány Zbyněk Stuchlík a dostal tak svůj tým do kýženého vedení. Paskov už se spíš trápil a když už se nějaká ta šance objevila, tak obrana SKV byla připravena. Na 4:6 zvyšoval v čase 47:39 Pepa Mareš a poté ještě v čase 50:46 již na 4:7 dával Jan Linhart. Vinohrady měly utkání pevně ve svých rukou, závěr zápasu si evidentně hráči užívali a po krásných akcích, které zakončil Michal Dolejš a Michal Smutný, skončilo utkání 4:9. Hráči SKV si tak v klidu mohli jet užívat lázeňského pobytu v nedalekých Teplicích nad Bečvou ;).

Paskov Saurians - TJ X3M SKV 4:9 (2:2, 2:2, 0:5)

Branky a nahrávky: 4. Louda (Mikeska), 5. Kozlík (Parma), 37. Chalupa (Kurečka), 39. Bonczek (Chalupa) - 2. Záň (Z. Stuchlík), 20. Dolejš (Linhart), 22. Smutný (Králík), 23. Houra (Z. Stuchlík), 41. Z. Stuchlík (Linhart), 48. Mareš (Houra), 51. Linhart (Z. Stuchlík), 55. Dolejš (Záň), 56. Smutný (Králík). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 44.

Sestava SKV: Mrkos - Záň, Rossi, Houra, Raiter, Lanc (C) - Z. Stuchlík, Svoboda, Mareš - Králík, Smutný, Mareš - Kytka, Gregor, Řeháček. Trenér: Jan Pazdera.