Muži vyválčili dva body na Spartě

SKV Boys oplatili svému dlouholetému rivalovi televizní porážku a těsně zvítězili v první minutě prodloužení díky trefě Rossiho.

První branky v utkání na sebe nenechaly dlouho čekat, a na obou stranách už ve čtvrté minutě lovili gólmani míčky ze sítě. Jako první se prosadil Králík, který vybojoval na útočné polovině míček a trefou do víka otevřel skóre utkání. Sparta však měla brzkou odpověď, po nepřesnosti v rozehrávce trestal Časar. Ve velké šanci se ocitl Mareš v sedmé minutě, bekhendem zatím trefil jen domácího brankáře. Do vedení poslal domácí v přesilové hře Vrána, který zakončoval po jednoduché kombinaci ze středu formace. Po další akci SKV, při které Zbyněk Stuchlík udržel míček proti třem protihráčům a ještě dokázal na druhé najít opuštěného Gregora, však bylo opět srovnáno. Ke konci úvodního dějství se dral do útoku Bína, jeho přechod přes dva hráče ale nebyl gólově odměněn.

Povedená prostřední perioda Vinohrad začala proměněným přečíslením 2 na 1 ve spolupráci Bína - Renčín a tento útok nejednou sparťanské obraně pořádně zatopil. O tři minuty později se z další branky radoval opět Bína, který si sám vybojoval balonek na obranné polovině Vinohrad a se zakončením v protiútoku se vůbec nerozpakoval. Ve 29. minutě ale přišel první střet Weissgärbera s domácím hráčem, po kterém byl sice lehce otřesen, nicméně o pár vteřin později už opět neohroženě čelil střele Šnajdra. Díky tomuto  úspěšnému zásahu se do samostatného úniku dostal Mareš a rychlým blafákem vyhnal domácího gólmana z branky. Náskok Vinohrad stáhl ve 31. minutě Marvánek, který potrestal nedorozumění ve střídání SKV a sám kousek od velkého brankoviště nedal střelou z první Weissgärberovi žádnou šanci. Ihned po buly mířil Dolejš mimo, na druhé straně Koščo nad a zběsilé tempo nahoru-dolů pokračovalo dál. Gól mohl přidat Renčín i Dolejš, oba střelecké pokusy ale byly zablokovány. Za Spartu se snažil snížit Šnajdr a Kadoch, proti nim však vždy včas zasáhl Weissgärber.

Jak se SKV povedla druhá třetina, tak se povedla Spartě ta třetí. Hned první šanci domácích proměnil Šnajdr a snižoval na 4:5. Opětovné srovnání zařídil freestylovým gólem Časar a vedení na stranu Sparty strhl Rebro. To vše stihli domácí během šesti minut. SKV se stále častěji dostávalo pod tlak a nejednou se Weissgärber musel v brankovišti pořádně ohánět. Útoky Vinohrad přicházely naprázdno. Srovnat svým únikem se snažil Houra, jeho pokus domácí gólman zvládl zlikvidovat. O několik minut později byl ve velké šanci Matěj Raiter s Janem Králíkem, míček do branky však dostrkat také nedokázali. Pak přišla však velmi nepříjemná situace pro SKV. Vznikající protiútok Sparty překazil Houra, dobíhající Šnajdr však nedokázal včas zabrzdit a shodil Houru na Weissgärbera. Sudí jej za to odměnili dvouminutovým trestem a vinohradský gólman se horko těžko zvedal ze země. Po pár okamžicích se ale Weissgärber statečně vrátil do branky a Vinohrady se mohly soustředit na přesilovou hru. První kombinace po ose Svoboda - Dolejš - Bína skončila dorážkou do břevna. Bína však po chvilce pálil znovu, což hostující gólman pouze vyrazil. SKV díky tomu zůstalo u balonku a opět to byl Bína, který zařídil úspěšnou přesilovku. Nahrávkou zpoza branky nepohrdl Renčín, který tři minuty před koncem základní hrací doby srovnal na 6:6. S oslavou tohoto gólu však Weissgärber přiznal, že se mu motá hlava a do branky tak do konce utkání nastoupil Mrkos. Do konce základní hrací doby se o vítězi ale nerozhodlo, následovalo tak prodloužení.

Co se SKV nepovedlo během 60 minut, zvládlo následně za 13 vteřin. Gólem z poloviny hřiště o vítězství svého týmu rozhodl Rossi a Vinohrady tak obraly o cenné body Spartu, které takto zkomplikovaly cestu do play off.

AC Sparta Praha – TJ Sokol Královské Vinohrady 6:7 (2:2, 1:3, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Časar, 11. Vrána (Marvánek), 31. Marvánek (Časar), 41. Šnajdr (Rodina), 44. Časar (Marvánek), 46. Rebro (Hartman) – 4. Králík, 12. Gregor (Stuchlík Z.), 24. Bína (Renčín), 27. Bína, 30. Mareš, 57. Renčín (Bína), 61. Rossi (Stuchlík Z.). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 209.

Sestava SKV: Weissgärber, Mrkos (57. minuta) – Rossi, Nigrin, Raiter Š., Stuchlík O., Zezulka, Houra – Svoboda (C), Gregor, Stuchlík Z., Bína, Dolejš, Renčín, Mareš, Králík, Raiter M., Záň, Beran.