Muži zdolali vedoucí Litvínov v prodloužení

Vinohrady vybojovaly proti vedoucímu Litvínovu dva body po prodloužení. Jistotu první čtyřky před play off ještě nemají, o konečném pořadí v tabulce rozhodne poslední kolo.

V hale na Vinohradech se v neděli večer schylovalo k pěkně pikantnímu souboji. V prvním letošním utkání triumfoval doma Litvínov 6:4 a SKV chtělo tuto porážku vrátit i s úroky. Ještě nezazněl úvodní hvizd rozhodčích a na kraji Riegerových sadů se překřikovaly tábory fanoušků obou týmů. V prvních sekundách se domácí dostali hned do dvou zcela identických šancí – protáhnutí po mantinelu, vylákání Kohouta z branky a nepřesná finální nahrávka mohla mrzet první dvě lajny SKV. Nulové skóre zrušil v čase 2:04 pohlednou dělovkou Houra a o minutu později úspěšně vyřešil přečíslení 2 na 0 Rossi, který chladnokrevně zavěsil pod břevno. V sedmé minutě měli domácí možnost přesilové hry, se kterou nenaložili příliš dobře a málem i inkasovali, když se sám před prázdnou brankou ocitl litvínovský Hocelík. Tuto Litvínovskou šanci ale zachránil Linhart, když na poslední chvíli vložil svou hůl do nahrávky, která na hostujícího hráče směřovala. V desáté minutě snižoval na jednobrankový rozdíl Krejčí, následně si chytající Weissgärber připsal v krátkém sledu dva velmi důležité zákroky a Linhart se Svobodou neproměnili přečíslení 2 na 1. Zběsilé tempo na chvíli utlumilo vyloučení domácího Zbyňka Stuchlíka. Tuto početní nevýhodu ale Vinohrady přečkaly bez ztráty kytičky a do konce třetiny přidali ještě jeden gól – na 3:1 zvyšoval Mareš!

Přestože už v první minutě mohli jít Vinohrady do tříbrankového náskoku, kdy prázdnou branku odmítl Rossi, bylo druhé dějství zcela v režii hostujícího celku, o čemž svědčí i poměr střel – 4:15 pro Litvínov. Ve 22. minutě snižoval Hocelík po nahrávce Huliče a o tři minuty srovnal skóre Hertl. Ve 26. minutě se vymotal z rohu Krejčí a předkládal Plomerovi, který se nemýlil a poslal litvínovské poprvé v tomto utkání do vedení. Domácí trenér Pazdera na toto reagoval oddechovým časem a promluvil svým svěřencům do duše. Následovala další část „nahoru-dolů“ při které lítaly nejen střely na Weissgärbera, ale i hráči obou týmů na zem. Hosté měli v této třetině nabídnutou přesilovou hru, ale sekání Linharta zůstalo, co se skóre týče, nepotrestáno. Dvě vteřiny před koncem druhého dějství šly Vinohrady znovu do čtyř – zpytovat svědomí se na trestnou lavici odebral Mareš.

Hra v oslabení paradoxně Vinohradům velice pomohla. Ve velké šanci se ocitlo duo Rossi – Dolejš, ale druhý zmiňovaný ani nadvakrát nedokázal dorazit spoluhráčovu střelu. SKV bylo jak polité živou vodou. Houra se svými bekhendovými kličkami posouval na Svobodu a ten vybízel Dolejše, ale Kohout v hostující brance byl pozorný. Následovaly dvě pumelice z hole kapitána Lance, ale vyrovnání se Vinohrady dočkaly až v čase 44:41, kdy krásnou kombinaci zakončoval do prázdné Svoboda. O necelé dvě minuty později se Svoboda prosadil podruhé a vrátil domácím vedení, které ale netrvalo dlouho – během půl minuty opět srovnal Hocelík na 5:5! V 52. minutě útočné komando Dolejš – Svoboda – Stuchlík vybojovalo výhodu odloženého vyloučení, které nekompromisně potrestal Králík. Následovaly klasické vinohradské HáBéčka (= horké brambory) alá Petr Weissgärber, kdy domácí brankář nadvakrát krotil v malém brankovišti odraženou střelu od zadního mantinelu. Pět minut před koncem byl vyloučen domácí Raiter, litvínovští však tuto nabídku k opětovnému srovnání nevyužili a naopak sami inkasovali. Smutný krotil skákavý míček, až ho za něj dorazil do branky Králík a v oslabení poslal Vinohrady do dvoubrankového náskoku. Jen 6 vteřin po návratu Raitera na hřiště parádní šibenicí snižoval Krejčí a minutu a půl před koncem opět vyrovnal Hocelík!

Pětiminutové prodloužení nabídlo v prvních deseti vteřinách obrovskou šanci pro Litvínov, o minutu později zaskočil za Weissgärbera Rossi a Svoboda s Lancem nenaložili úspěšně s přečíslením 2 na 1. V polovině prodloužení vyslal střelu na Kohouta Smutný, ale nemířil přesně. To ho ale nemuselo mrzet, protože v čase 62:46 rozhodl utkání Pepa Mareš a Vinohrady si připsaly dva body do prvoligové tabulky.

Vinohradské áčko se usadilo na čtvrtém místě, to ale před rozhodující částí sezóny ještě není definitivní! K poslednímu zápasu základní části muži vycestují na horkou půdu do Brna, kde sehrají utkání o třetí místo.

TJ X3M SKV - SK Bivoj Litvínov 8:7 (3:1, 0:3, 4:3 - 1:0) po prodloužení

Branky a nahrávky: 3. Houra (Mareš), 4. Rossi (Z. Stuchlík), 19. Mareš (Králík), 45. Svoboda (Z. Stuchlík), 47. Svoboda (Dolejš), 52. Králík (Linhart), 57. Králík (Smutný), 63. Mareš (Svoboda) - 10. Krejčí (Hertl), 23. Hocelík (Hulič), 25. Hertl (Řeháček), 26. Plomer (Krejčí), 47. Hocelík (Krejčí), 57. Krejčí (Mandelbaum), 59. Hocelík (Hulič). Rozhodčí: Michálek, Novák. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 125.

Sestava SKV: Weissgärber – Lanc (C), Rossi, Raiter, Houra, O. Stuchlík, Kovářík, Smutný – Z. Stuchlík, Svoboda, Linhart – Mareš, Králík, Dolejš – Gregor, Štědrý, Kytka. Trenér: Jan Pazdera.