Mužské áčko odjíždí ze Znojma s desetibrankovým přídělem

Vinohrady nezvládly duel 19. kola 1. ligy mužů a ze Znojma si odváží vysokou porážku 6:10.

Do první třetiny vstoupilo SKV rozhodně lépe než domácí Znojmo, jasný tlak SKV byl zřejmý po celou třetinu. První gól z toho vytěžil v čase 6:15 Jan Linhart po krásně nenápadné střele do znojemské brány. Znojemští si samozřejmě také vytvářeli šance, ale nebylo jich příliš mnoho, a když už nějaká byla, tak jí obrana společně s Mrkosem v bráně zlikvidovali. V čase 14:36 však přišla nešťastná střela, která proklouzla Mrkosovi pod nohou, a bylo vyrovnáno! Minutu po vyrovnávacím gólu byl vyloučen znojemský Virgl a devět vteřin po začátku přesilovky v čase 15:38 ji hned využil táhlou střelou Jan Svoboda a vrátil SKV vedení! Vinohrady měly během první třetiny mnoho šancí, nicméně všechny ostatní zůstaly neproměněny!

Na začátku druhé třetiny ještě Vinohrady dohrávaly přesilovku z první třetiny, ovšem i tato zůstala neproměněna! Další a další šance na straně Vinohrad neskončily gólem, a tak přišlo na řadu Znojmo! V čase 28:56 vystřelil Žižka od půlky táhlou střelou, která se pronesla houfem hráčů v brankovišti přímo do brány a bylo srovnáno! Tím Znojmo zcela ožilo a cítilo šanci. O dvě minuty později se domácí po vybojovaném balonku u mantinelu dostalo poprvé v utkání do vedení. To však nebylo všechno. O 44 vteřin později propadl balonek Mrkosovi mezi nohama a Znojmo vedlo již 4:2. To donutilo Mrkose střídat a do brány šel jako nový impuls Petr Weissgärber! Velké ožití opařených Vinohrad bohužel nepřišlo, naopak v čase 37:02 po samostatném úniku zvýšilo Znojmo na 5:2! A s takovým výsledkem se šlo i do šaten.

Vinohrady začaly ve třetí třetině velice aktivně a vypadalo to, že by mohlo dojít ke zvratu.  Vše přibrzdilo vyloučení Pepy Mareše, ze kterého Kucharič dával již na 6:2. Pro SKV to nevypadalo dobře, ale zbytek třetiny byl rozhodně velice pohledný pro diváky, jelikož začala veliká přestřelka! Čas 44:08, Mareš snižuje na 6:3, čas 44:22, Pánek zvyšuje na 7:3, čas 44:46, tříbrankový rozdíl vrací Ondřej Houra (7:4). V čase 46:47 udeřilo opět Znojmo a vrátilo rozdíl čtyř branek. V čase 49:07 se v oslabení utrhl Zbyněk Stuchlík a nekompromisně snížil na 8:5! V čase 54:47 vykřesal naději pro SKV ještě Martin Rossi, který snížil na dvoubrankový rozdíl. Závěrečný tlak utnula opět nedisciplinovanost hráčů hostující celku a v přesilovce Znojmo zvýšilo na 9:6. V závěru utkání Vinohrady zkoušely hru v šesti, ale pouze inkasovaly desátý gól a odvážejí si tak ze Znojma nepříjemnou porážku 6:10!

TJ Znojmo LAUFEN CZ - TJ X3M SKV 10:6 (1:2, 4:0, 5:4)

Branky a nahrávky: 15. Rada (Kucharič), 29. Žižka (Kucharič), 32. Jedlička, 32. Hanák (Kucharič), 38. Rada, 44. Kucharič (Sláma), 45. Pánek (Žižka), 47. Sláma (Bartůněk), 56.  Kucharič (Čihal), 60. Čihal - 7. Linhart (Z. Stuchlík), 16. Svoboda (O. Stuchlík), 45. Mareš, 45. Houra (Mareš), 50. Z. Stuchlík (Králík), 55. Rossi (Kovářík). Rozhodčí: Ďopan, Jüngling. Vyloučení: 5:3. Diváci: 147.

Sestava SKV: Mrkos (32. Weissgärber) - Lanc (C), Rossi, Houra, Raiter, O. Stuchlík, Kovářík - Z. Stuchlík, Svoboda, Linhart - Mareš, Dolejš, Králík - Mucha, Kytka, Gregor. Trenér: Jan Pazdera.