Na facku v Liberci zareagovali sokolové výborným výkonem proti mistrovi!

Sokolům se vstup do nového superligového ročníku hrubě nevydařil a na půdě Liberce prohráli vysoko 2:11. Hned o dva dny později však na půdě úřadujícího šampiona Tatranu Střešovice složili svěřenci trenérů Kapuciána a Purkrábka reparát. Domácí Tatran zlobili už od úvodu a ve třetí třetině dokázali stáhnout dvoubrankové manko, což jim vyneslo bod za remízu po základní hrací době. V prodloužení vystřelil výhru Střešovicícm Tomáš Hanák.

Vinohradští vstupovali do nového superligového ročníku plní očekávání. V sestavě se objevilo mnoho nových tváří. Úvodní kolo však sokolům hrubě nevyšlo. Už po první části Liberec vedl 3:1, ve druhé třetině svůj náskok navýšil o další čtyři branky a nakonec zvítězil drtivě 11:2.

„Liberci gratuluji, zaslouženě vyhrál. Domácí nás přejeli. Nám nezbývá nic jiného než se zlepšišt a připravit na další kola,“ stručně shrnul nezdar na severu Čech trenér Jan Kapucián. Jedním z mála pozitiv v duelu je premiérová superligová branka švýcarského forvarda Daniela Keller. „Utkání nám ukázalo mnohé, musíme se zlepšit, protože tohle nebyla superligový úroveň od nás,“ řekl Švýcar upřímně.

FBC Liberec – TJ Sokol Královské Vinohrady 11:2 (3:1, 4:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 3. Rozkovec (Fišera), 12. Šoltys, 12. Korych (Smutný), 21. Mádlo (Wiener), 27. Korych (Janeček), 31. Ferdan (Wiener), 32. Faksa (Wiener), 49. Ferdan (Wiener), 51. Smutný (Kopecký), 55. Kopecký (Smutný), 59. Janeček (Smutný) – 7. T. Gärtner (D. Gärtner), 46. Keller (Plíhal). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 252.

Sestava SKV: Křepelka (54. Futschik) - Čuda, Jiří Procházka, Jan Procházka (C), Pražák, Trojáček, Araks, Pužman - D. Gärtner, Keller, T. Gärtner - Pergler, Z. Stuchlík, Plíhal - Horák, Žiška, Hájek - Pinkas, Mervart. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.

Zápas 2. kola se předehrával v úterý. A sokolové se od začátku chtěli rehabilitovat za vysokou porážku v Liberci. To se zprvu dařilo. Ve druhé minutě utekl střešovické obraně Pavel Hájek a přízemní střelou nachytal brankáře Jurca. Tatran ještě do přestávky skóre otočil, ale vinohradští florbalisté pokračovali ve vzdoru. Lotyšská posila Klavs Araks potáhl míček po mantinelu, přihrál na volného Františka Urbánka a odchovanec SKV krásně zakončil - 2:2.

Střešovičtí si chtěli jít za výhrou. Ve 34. minutě natáhl ke střele z dálky Jakub Kolísko a vymetl pavučiny v brance Mikuláše Futschika. Ten nastoupil poprvé v brance SKV od začátku, už v předchozím utkání na severu Čech ovšem zasáhl do posledních minut třetí části. Střešovice ještě v průběhu druhé dvacetiminutovky svůj náskok navýšily. Chybu ve vinohradské rozehrávce bleskově potrestal Tomáš Hanák.

Třetí třetina byla z pohledu Vinohrad nejlepší. Po špatné přihrávce Marka Beneše sokolové rychle vyrazili do protiútoku a po krásné akci skóroval Ivan Pergler. A o pár minut později stejný hráč srovnal poté, co dostal od špílmachra Zbyňka Stuchlíka krásnou přihrávku na střed. Sokolové remízový stav udrželi až do závěrečné sirény a z utkání si odnesli premiérový bod v sezoně. Bohužel, druhý nepřišel, protože výhru domácím půl minutu před koncem prodloužení vystřelil Tomáš Hanák.

„Mrzí mě, že jsme konec nezvládli, kluci si to zasloužili, ale bod proti Tatranu bereme všema deseti. V Liberci jsme dostali extrémní facku, která nás probudila. V létě jsme hodně obměnili kádr, dnes to ale byl výkon, kterým se budeme chtít prezentovat ve zbytku sezony,“ uvedl po duelu na Tatranu kouč Kapucián.

Tatran Střešovice – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:4 (2:1, 2:1, 0:2 - 1:0) po prodl.

Branky a nahrávky: 12. Kreysa (Vavroušek), 14. Šindelář (Vavroušek), 34. Kolísko (Kún), 36. T. Hanák (Havlas), 65. T. Hanák (Marek Beneš) – 2. P. Hájek, 27. Urbánek (Araks), 48. Pergler (Horák), 56. Pergler (Z. Stuchlík). Rozhodčí: Šedivý, Štengl. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 222.

Sestava SKV: Futschik - Pražák, Jan Procházka (C), Jiří Procházka, Svoboda, Trojáček, Araks, Krupička - Horák, Z. Stuchlík, Plíhal - D. Gärtner, Keller, T. Gärtner - Urbánek, Pužman, Hájek - Mervart, Pergler. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.