Na úvod v poháru porážka od Chodova

Vinohrady vstoupily do vrcholové části Poháru Českého florbalu. Na Jižním Městě vyzvaly domácí Chodov. Soupeř o svém vítězství rozhodl ve druhé třetině, kdy navýšil náskok o pět branek, a SKV tak nakonec prohrálo 3:9. Dvě branky vsítil Štěpán Švejda, na obě trefy mu nahrál spoluhráč Ivan Pergler. Další zápas sehrají sokolové v úterý doma se Spartou.

SKV nasadilo do utkání řadu posil. První start za Vinohradské v ostrém zápase zapsali gólman Musil, obránci Horák a Ježek a útočníci Kopecký, Švejda a Pergler. Premiéru zažil také junior Richard Kellenberger. Na opačné straně hřiště se v modrobílém představil Martin Skřivánek, ještě donedávna tahoun SKV, kterého Chodov angažoval po skončení minulé sezony.

Úvod zápasu byl z obou stran neurovnaný, přesto byli o něco úspěšnější domácí. Právě Skřivánek ve třetí minutě otevřel skóre a připsal si svůj první soutěžní gól za Chodov. Na další branky musela hrstka diváků čekat až do prostřední dvacetiminutovky. Pak se ale s přesnými trefami roztrhl pytel, Chodov během čtyř minut nasázel šest zásahů a opařená vinohradská defenziva nestačila reagovat.

Ve 34. minutě vsítil první gól Vinohrad Daniel Cabejšek, pouze ale mírnil rozdíl ve skóre. Nevydařená pasáž z druhé části rozhodla o osudu utkání a SKV v koenčném zúčtování padlo na Jižním Městě 3:9. Dvě branky ve třetí části vstřelil Štěpán Švejda, u obou asistoval parťák z lajny Ivan Pergler, bývalý hráč Chodova.

„Nervózní začátek utkání. O celkovém průběhu zápasu rozhodly čtyři minuty ve druhé třetině. V první a třetí části herní projev ukázal, že můžeme hrát vyrovnaně s týmy z předních příček, ale musíme se vyvarovat hloupých chyb,“ uvedl po utkání jeden z trenérů SKV Boleslav Kytka. Další pohárové střetnutí sehrají sokolové v příštím týdnu.

FAT PIPE Florbal Chodov - TJ SKV 9:3 (1:0, 6:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Skřivánek (Ondrušek), 27. Ondrušek (Sýkora), 28. Eremiáš (Majer), 29. Plíhal (Horký), 30. M. Vávra (Majer), 31. Balatka, 31. Maxa (Ondrušek), 51. Slunečko (M. Podhráský), 59. Balatka (Skřivánek) - 34. Cabejšek (Kellenberger), 43. Švejda (Pergler), 52. Švejda (Pergler). Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 51.

Sestava SKV: Musil - Horák, Ježek, Máca, Gold, Lanc, Čuda, Paštika - Kellenberger, Cabejšek, Kopecký - Fiala, Z. Stuchlík, Procházka - Švejda, Pergler, Hartman - Pinkas, Hájek. Trenéři: Kotlas, Kytka.