Na úvod výhra! Ženy vezou z Jičína tři body

I v nekompletní sestavě dokázaly Ladies uspět na půdě Jičína. Výhru 4:3 řídila především tříbodová kapitánka Zuzana Macurová.

SKV mělo skvělý vstup do utkání, už v šesté minutě Čermáková využila přesilovou hru a poslala hostující celek do vedení. O pár desítek vteřin později bylo ještě veseleji. Ve vlastním oslabení dokázala skórovat Macurová.

Bleskový vstup Sokola do utkání však vybudil domácí k zlepšení. Jičín měl na konci úvodní části lehce navrch a prosadil se i gólově. Pohlednou kombinaci zakončila gólem Kloutvorová. Po úvodní části přesto vedlo SKV 2:1.

Ve druhé dvacetiminutovce se 115 diváků v hledišti jičínské haly gólu nedočkalo. Branky začaly padat až zase v poslední periodě.

A skvělý vstup do třetiny měly opět hostující hráčky. Skvěle hrající Macurová nejprve přihrála Reichové, která se nemýlila. O chvíli poté vinohradská kapitánka přidala další asistenci, když v přesilovce vybídla ke skórování Strejcovskou.

Vinohrady utekly na rozdíl tří branek, přesto ještě nebylo o vítězi definitivně rozhodnuto. Jičín dvěma brankami zdramatizoval závěr zápasu, ale SKV už těsné vedení nepustilo. Z Jičína si tak po pěkném výkonu odváží velmi cenné tři body.

FbK Jičín - TJ SKV 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 15. Kloutvorová (Satýnková), 56. Kalinová (Žůrková), 57. Satýnková (Žůrková) – 6. Čermáková (Trunečková), 8. Macurová (Reichová), 48. Reichová (Macurová), 52. Strejcovská (Macurová). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 115.

Sestava SKV: Máčilová - Sladkovská, Šádková, Jiříčková, Batíková - Treunčková, Strejcovská, Čermáková - Macurová (C), Reichová, Černovská - Vavřinová, Kuchařová. Trenéři: Vilém Svoboda a Pavel Doubek.