Na závěr základní části porážka od Karlových Varů

Vinohradští nedokázali konkurovat Karlovým Varům a ze západu Čech si odvezli porážku 3:7. Po základní části 1. ligy tak skončí na sedmém nebo osmém místě a večer se dozvědí soupeře pro play off.

První dvě třetiny sokolům vůbec nevyšly. Ve 13. minutě otevřel skóre Jaroš a na konci úvodní dvacetiminutovky přidal další branku pro domácí Klápa. Karlovarští ve druhé třetině navyšovali náskok. Nejprve se prosadil Novotný. Pak navíc sokolové přišli o svou jedničku, když se Martin Dejmal při jednom ze zákroků zranil.

V brance SKV ho nahradil Tomáš Šimek a vydržel neinkasovat do 39. minuty. Novotný vyzval ke skórování Černého a ten se nemýlil. Domácí tak po dvou třetinách vedli už 4:0. Sokolové se pak konečně dostali do tempa a měli šance na snížení. Tu první z trestného střílení Vojtěch Máca ještě nevyužil.

Následně ale konečně protrhl střeleckou smůlu Dominik Záň. Úplný závěr duelu se proměnil v divokou přestřelku. Dvakrát se za hosty trefil Petr Hartman, ovšem domácí přidali další tři zásahy a nakonec zvítězily 7:3. Sokolové dokázali držet krok s Vary pouze ve třetí části, která skončila nerozhodně 3:3.

„Vary vylepšily organizaci hry. My jsme se nemohli najít a neproměňovali jsme šance. Hře rozhodně nepomohla ani nucená výměna gólmana,“ zhodnotil duel na západě Čech Miroslav Purkrábek, asistent trenéra SKV. Čtvrtfinále startuje už příští týden, Vinohrady načnou čtvrtfinále na hřišti soupeře.

FB Hurrican Karlovy Vary - TJ SKV 7:3 (2:0, 2:0, 3:3)

Branky a nahrávky: 13. Jaroš (Horký), 20. Klápa (Skopový), 24. Novotný (Černý), 39. Černý (Novotný), 58. Novotný, 59. Horký (Jaroš), 60. Macek (Svatek) - 52. D. Záň (O. Stuchlík), 59. Hartman (Skřivánek), 60. Hartman (Linhart). Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 155.

Sestava SKV: Dejmal (35. T. Šimek) - Rychetník, Raiter, O. Stuchlík (C), Jelínek, D. Záň, Lanc, Otta - Skřivánek, J. Záň, Hartman - Dolejš, Zezulka, Pecha - Linhart, Hanák, Beran - Máca. Trenér: Michal Pazdera.