Nadějný výkon ve druhé třetině na body proti Bohemians nestačil

Bohemians se v letošní sezoně daří a do zápasu s SKV vstupovali v pozici favorita. Tu také v první části potvrdili vedením 2:0. Jenže pak se utkání 8. kola Livesport Superligy začalo vyvíjet pro sokoly nadějně. Vinohradští otočili skóre a vedli 3:2. Klokani tak museli stáhnout hru na dvě pětky a nakonec si došli po výhře 6:4 pro tři body. Skvěle zahrál útočník Vojtěch Klápa, který v městském derby zkompletoval hattrick.

Klokani vyhráli šest z úvodních sedmi zápasů nového ročníku. A v první třetině nakročili k dalšímu triumfu. V osmé minutě putoval míček po ose Petrák - Forman - Buršík a poslední jmenovaný bekhendem překonal brankáře Petra Musila. O chvíli později Jakub Buršík přihrál v přesilovce Filipu Formanovi a kapitán Bohemians zvýšil na 2:0.

Sokolové se chytnuli ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:1. Nejprve Viktor Kopecký vyzval ke skórování Vojtěcha Klápu a mladý útočník nadvakrát překonal skvěle chytajícího gólmana hostů Jakuba Zavřela. Jen chvíli na to se stejný hráč prosadil podruhé. Tentokráte mu míček do úniku předložil Ivan Pergler a Klápa přišpendlil míček pod břevno.

Ve 31. minutě domácí dokonali obrat. Tentokráte si forvardi ze druhého útoku prohodili role, Klápa přihrál na Perglera a ten po fantastickém sólu a ještě lepším zakončení poprvé v utkání poslal SKV do vedení. Opařená Bohemka stáhla hru na dvě formace a rychle se snažila něco udělat s výsledkem. A povedlo se. Filip Forman využil další početní výhodu klokanů a srovnal na 3:3.

Bohemians i ve třetí části pokračovali ve hře na dvě pětky a stupňovali tempo. Ačkoliv se Vinohradským otevírali šance na rychlé protiútoky, žádný z nich se neujal a naopak klokani rozhodli o své výhře. V 50. minutě tlak vyústil ve vlastní gól, následně se po dobrém napadání prosadil bývalý hráč SKV Daniel Cabejšek a výhru hostů zpečetil pohotovu dorážkou Jakub Buršík. Ten v utkání zaznamenal bilanci 2+1, jeho kolega z lajny Filip Forman bral čtyři body (2+2).

Za domácí ještě čtyři vteřiny před koncem zkompletoval hattrick Klápa, kterému připravil gól Ondřej Stuchlík. „Ve druhé třetině jsme se dostali výrazněji do hry tím, že jsme dokázali dobře překonávat napadání soupeře. Měli jsme i dost vyložených šancí a donutili Bohemku stáhnout hru na dvě pětky. Samozřejmě její hráči z první lajny jsou hodně šikovní a dokážou si vytvářet dost šancí. Ve třetí třetině jsme inkasovali a už se nám nepovedlo na to ve hře bez brankáře zareagovat,“ zhodnotil střetnutí trenér David Bouša.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FbŠ Bohemians 4:6 (0:2, 3:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 26. V. Klápa (V. Kopecký), 29. V. Klápa (Pergler), 31. Pergler (V. Klápa), 60. V. Klápa (O. Stuchlík) – 8. Buršík (F. Forman), 14. F. Forman (Buršík), 39. F. Forman (Malič), 50. P. Hartman (vla.), 50. Cabejšek, 55. Buršík (F. Forman). Rozhodčí: Vašíček, Kačer. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. Diváci: 143.

Sestava SKV: Musil - O. Stuchlík, Čuda, Lanc, Hartman, Gold, Ježek - Fiala, Máca, Procházka - Kopecký, Pergler, Klápa - Švejda, Pinkas, Hájek. Trenéři: Kotlas, Bouša.