Návrat do superligy vítězný! Vinohrady porazily v 1. kole Znojmo

Dlouho to vypadalo pro Vinohrady dobře. Jenže pak Znojmo zabralo, duel otočilo a byli to naopak domácí, kteří museli dotahovat. Nervy drasájící závěr 1. kola Tipsportu Superligy však Vinohradští zvládli a berou tři body.

Natěšení sokolové vlétli do zápasu dobře. Zbyněk Stuchlík prostrčil míček na svého bratra Ondřeje a ten krásnou ránou zamířil pod břevno. Hosté pak dokázali po pěkné akci srovnat. Šindelář našel před brankou volného Kuchariče, kterému stačilo nastavit čepel své florbalky.

Domácí si pak ještě před přestávkou vzali vedení zpět. Zbyněk Stuchlík poslal do brankoviště přihrávku vzduchem a Martin Skřivánek byl na správném místě. Z voleje uklidil míček za záda Hándla. Stejný hráč pak obstaral Vinohradským dvougólové vedení. Už už se blížila siréna ukončující prostřední dvacetiminutovku, když v tom se střelec Sokola prosadil od mantinelu. A do třetice všeho dobrého, opět po přihrávce výborně hrajícího Zbyňka Stuchlíka.

Úvod třetí části však domácímu celku hrubě nevyšel. Hosté přišli do závěrečného dějství lépe připraveni a během dvou minut srovnali. Nejprve se prosadil Kucharič a po něm proměnil trestné střílení Šindelář. Domácí zaregovali bleskově. Ondřej Stuchlík napřáhl z dálky a Hándl jeho pokus nezkrotil. Kapitán domácích tak zapsal druhou trefu v utkání.

Drama pokračovalo. Zatímco úvodní dvě třetiny se nesly spíše v opatrnějším duchu, ve třetí části se diváci dočkali gólů více. Hostující Kucharič zkompletoval hattrick a za dalších pár vteřin přidal dokonce svůj čtvtý gól, čímž poprvé v zápase poslal Znojmo do vedení.

Vinohrady tak musely vrhnout síly dopředu a pokusit se o vyrovnání. Chvílemi to vypadalo, že Znojmo bude kontrolovat hru, ale pak se domácí dočkali. Sokolové obstřelovali branku gólmana Hándla, míček se odrazil k Hanákovi a ten ho pohotvě dorazil za brankovou čáru. A když se schylovalo k prodloužení, rozhodl zápas svým třetím gólem Martin Skřivánek, kterého do brejku vysunul Zbyněk Stuchlík.

Sokolové v úvodním zápase nové sezony porazili Znojmo 6:5. Zbyněk Stuchlík se na výhře podílel famózními pěti asistencemi, Skřivánek hattrickem a Ondřej Stuchlík dvěma góly. V dalším duelu Vinohradští vyzvou v pátek 14. 9. na domácí půdě Liberec.

TJ SKV - Florbal Znojmo 6:5 (2:1, 1:0, 3:4)

Branky a nahrávky: 6. O. Stuchlík (Z. Stuchlík), 17. Skřivanek (Z. Stuchlík), 40. Skřivanek (Z. Stuchlík), 43. O. Stuchlík (Z. Stuchlík), 55. Hanák (Vnuk), 58. Skřivanek (Z. Stuchlík) – 9. Kucharič (Šindelář), 41. Kucharič (Pánek), 42. Šindelář, 44. Kucharič (Šindelář), 45. Kucharič (Pánek). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 125.

Sestava SKV: Weissgärber - O. Stuchlík (C), Hanák, Š. Raiter, Jelínek, Houra, Lanc - Skřivánek, Z. Stuchlík, Linhart - Entlicher, Vnuk, Hartman - J. Záň, D. Záň, Harnesk - Hájek. Trenér: Michal Pazdera.