Nepomohl ani Zezulkův hattrick, SKV v Litvínově opět padlo

Přes tři roky nevyhráli muži SKV v Litvínově. Naposledy se tak stalo 7. 2. 2009. Navíc série bez vítězství s tímto neoblíbeným soupeřem se protáhla už na pět zápasů.

Zápasy v Litvínově mají v posledních letech pro vinohradské áčko vždy podobný scénář. Pomalé tempo, mdlé nasazení a spousta chyb: jak v koncovce, tak i v přechodu do útoku. Nejinak tomu bylo i ve druhém kole základní části. SKV prohrálo v Litvínově 5:8.

Opatrná  první třetina, ve které by se nasazení obou týmů odpovídalo čtvrté páté lize, skončila ještě nerozhodně. Ty další už ale Vinohradští nezvládli. Litvínov položil základ k svému vítězství především v druhém dějství. Nejprve už po 31 sekundách od úvodního buly poslal Bivoj do vedení Horák a následně vyloučení Bolka Kytky potrestal Kropáček. Když po dalších 72 vteřinách přidal Litvínov čtvrtou branku, zrodilo se tříbrankové vedení, které už SKV nedokázalo zvrátit.

Ne, že by na to nebyly šance - SKV bylo po druhou třetinu lepším týmem. Smutný šel sám na branku, ale míček po kličce brankáři jen projel malým brankovištěm. A slušných příležitostí bylo víc. Vstřelit gól se ale podařilo jen jeden. Ve 33. minutě Jan Buchta dokončil dorážkou standardku z ideální pozice na středu hřiště.

Ve třetí třetině trenéři stáhli sestavu SKV jen na dvě formace a zejména první pětka si dokázala vytvořit velký tlak a Jan Svoboda dokázal bekhendovou střelou odpovědět na pátý gól Bivoje. Pak ale přišla černá pětiminutovka druhé formace, která inkasovala ve třech po sobě jdoucích střídáních a rozhodčí mezitím neuznali snížení "placírkou" od Svobody. Protesty, že nešlo o úmyslné kopnutí u dvojice Šolc-Furmánek nenašly pochopení.

Za stavu 3:7 v neprospěch Vinohrad ještě vykřesal naději dvěma góly Stanislav Zezulka, který tak dokonal hattrick. „V prvním kole dal Zezu jeden gól, v poháru dva a dnes tři. To znamená, že proti České Lípě by měl dát čtyři,“ podotkl obránce Michal Dolejš. „Uf, to bude dřina. Dneska mi to sedlo, hodně to na litvínovském povrchu skáče a to mi sedí. Škoda jen, že to nevedlo i k nějakým bodům pro tým,“ poznamenal Standa Zezulka.

Účet utkání tak uzavřel v 55. minutě Běhavý. Pozdní snaha SKV vedla už jen ke dvěma vyloučením. Další zápas sehrají muži SKV mimořádně ve čtvrtek od 20:00 v domácí hale proti nováčkovi z České Lípy. Přijďte je podpořit!

SK Bivoj Litvínov - TJ SKV 8:5 (1:1, 3:1, 4:3)

Branky a nahrávky: 11. Běhavý (Černý), 21. Horák (Hulič), 26. Kropáček (Krečí), 27. Sořepa (Werner), 48. Hertl (Procházka), 49. Procázka (Černý), 50. Horák (Krejčí), 55. Běhavý (Černý) - 13. Zezulka (J. Mareš), 33. Jan Buchta (M. Mareš), 49. Svoboda (Jan Buchta), 51. Zezulka (Mikšovský), 53. Zezulka (Mikšovský). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. Diváci: 58.

Sestava SKV: Jiří Buchta - Votruba (C), M. Mareš, Kytka, Houra, Gregor, Dolejš - Lanc, Mikšovský, Raiter, Piňos, Svoboda, Záň, Zezulka, Menhart, Smutný, Trčálek, J. Mareš, Jan Buchta. Trenéři: Vilém Svoboda a Luděk Pokorný.