Nepovedená první třetina rozhodla

Na Vinohrady v sobotu zavítal lídr první ligy, Znojmo. Jihomoravané pěti brankami v první třetině rozhodli zápas a vezou si z Rieger arény všechny body.

Vstup do utkání se Znojmu podařil na výbornou. Už ve druhé minutě potrestal chybnou rozehrávku domácích ex střešovický kapitán, Milan Fridrich. Hosté nadále ohrožovali branku Weissgärbera, kterému v zákrocích nejednou pomohla i branková konstrukce. V sedmé minutě Linharta skvěle vychytal Hándl a na druhé straně tak mohl udeřit Kucharič. Zanedlouho se Znojmo dostalo do tříbrankového vedení, když přečíslení 2 na 1 proměnil Novák. Chybu v rozehrávce ale vytvořili i hosté. Skřivánek zachytil riskantní nahrávku středem a dokázal tváří v tvář Hándlovi vymazat jeho nulu. Do konce třetiny ale hosté dokázali vstřelit ještě dvě branky. Na 1:4 z pohledu SKV zvyšoval Šindelář a minutu před koncem navýšil ze standardní situace Fridrich na 1:5.

Do druhé třetiny trenér Hovořák zamíchal sestavou a Weissgärbera vystřídal v brance Matiášek. Domácím tyto změny vlily život do žil, což vyústilo v úspěšnou střelu Lisy. SKV hrálo více s balonkem, ale v další gól to zatím nevedlo. V čase 32:54 znovu vrátil znojemským pětibrankový náskok Novák, ale to bylo od hostů už úplně všechno. Ve 37. minutě dostaly Vinohrady výhodu v podobě přesilové hry, kterou dokázal využít Hartman, ale do konce třetiny se skóre již neměnilo.

V závěrečných dvaceti minutách měly před sebou Vinohrady stále propast v podobě tříbrankového náskoku Znojma. Přestože dvacet minut ve florbale je téměř věčnost, všichni střelci si na skvěle chytajícím Hándlovi vylámali zuby. Na druhé straně ale i Matiášek předváděl velmi důležité zákroky, které stále SKV držely ve hře. Gólu se ale Vinohrady dočkaly až osm minut před koncem, kdy Ondřej Stuchlík dokázal potrestat nepřesnou rozehrávku hostů. Vinohradským bohužel k bodům nepomohla ani pětiminutová hra bez brankáře. Znojmo si pohlídalo vytvořený náskok z první třetiny a po výhře 6:4 odvezlo na jih Moravy všechny tři body.

TJ Sokol Královské Vinohrady - TJ Znojmo LAUFEN CZ 4:6 (1:5, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Skřivánek, 27. Lisa, 38. Hartman (Stuchlík Z.), 52. Stuchlík O. - 2. Fridrich (Novák), 7. Kucharič (Virgl), 15. Novák (Horák), 19. Šindelář (Kucharič), 19. Fridrich (Virgl), 33. Novák (Virgl). Rozhodčí: Bezucha, Bezucha. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 72.

Sestava SKV: Weissgärber (20. Matiášek) – Záň D., Lanc, Stuchlík O. (C), Rossi, Jelínek, Suchý, Vnuk – Skřivánek, Dolejš, Hartman, Stuchlík Z., Pecha, Linhart, Hanák, Lisa, Záň J., Burian, Beran. Trenér: Martin Hovořák.